1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Küresel ısınmaya karşı imza attı
Küresel ısınmaya karşı imza attı

Küresel ısınmaya karşı imza attı

Fatma Şahin, Türkiye genelinde 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarını en az yüzde 80 azaltmak ve ortalama küresel ısınmayı 1,5 santigrat derecenin altında tutmak amacıyla ortak bir vizyonla hayata geçirilen Başkanlar Akdi’ne imzasını attı.

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye genelinde 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarını en az yüzde 80 azaltmak ve ortalama küresel ısınmayı 1,5 santigrat derecenin altında tutmak amacıyla ortak bir vizyonla hayata geçirilen Başkanlar Akdi’ne imzasını attı. 

İMZALAR ATILDI 

GBB Başkanı Fatma Şahin, küresel ısınmaya karşı ortak tutum sergilemek, Türkiye’de çevre bilincinin yerel belediyecilik anlayışında hâkim kılınmasını sağlamak için Belediye Başkanları Sözleşmesi’ne imza attı. İlk kez 2017 aralık ayında ortaya koyulan sözleşme, 2021 yılında yeniden revize edildi, 4 yıl önce yüzde 40 oranında azaltmanın planlandığı sera gazı emisyonunda hedef bu yıl 2 katına çıkarıldı. Ayrıca sözleşmeyle küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derecenin altında tutulmasını amaçlayan Paris İklim Anlaşması’nın da destekçisi olundu. 

ÖRNEK OLUŞTURUYOR

Enerji politikasında belirtildiği üzere GBB, çevre ve yaşam değerlerine saygılı bir belediyecilik anlayışıyla performansını sürekli iyileştirmeyi, her yıl enerji tüketimini ön görülen miktarda azaltarak enerji verimliliğini artırmayı ve karbondioksit salınımını azaltmayı amaçlarken çevresel ve ekonomik açıdan hizmetlerini sürdürülebilir kılmayı planlıyor. Böylelikle gerek yerel gerekse de ulusal anlamda mevcut yenilenebilir enerji tesislerinden aldığı güçle çevre dostu bir yaklaşımla ilerleyip diğer belediyelere de örnek oluşturuyor. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.