Gaziantep’te Valilik tarafından organize edilerek hayata geçirilen KURBANTEP projesi ile, vekâlet yoluyla kesilecek kurbanlar Türk Kızılay’ı iş birliğinde kavurmaya dönüştürülerek SYDV’ ler aracılığı ile Gaziantep’teki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yıl boyunca ulaştırılacak.

Valilik Fuaye Salonu’ nda yapılan protokole, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Vali Yardımcısı Bülent Uygur, Gaziantep Kızılay İl Başkanı Mustafa Bozgeyik ve Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Ufuk İyikülah katıldı. Vali Kemal Çeber, Valilik Fuaye Salonunda gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada; “Anlamlı ve güzel bir protokol için bir aradayız. Bu vesileyle Kızılay ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını bir araya getiriyoruz. Kurban bağışları anlamında yapabileceğimiz en güzel faaliyetlerden birini yapmaya çalışıyoruz. Bağışlar Valilik ve Kızılay aracılığı ile toplanıp Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfına bağlı aşevimiz tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır. Ayrıca toplanan bağışları Filistinli Müslüman kardeşlerimize de ulaştırılmaya gayret edeceğiz. Bu anlamda kampanyaya tüm vatandaşlarımızı ilgi göstermeleri için davet ediyorum. Kurban bağışı hayır hasenat işidir. Bunun da çok güzel bir yol olduğunu bir kez daha hatırlatmış olayım. İnanıyorum ki herkes gönlünden, içinden geçtiği gibi kurbanlarını değerlendirecektir.” ifadelerine yer verdi.

KATODER’in gurur günü KATODER’in gurur günü

ÖNEMLİ VE KIYMETLİ BİR İMZA 

Gaziantep Kızılay İl Başkanı Mustafa Bozgeyik ise, “Bu protokol bizim için Gaziantep için çok kıymetli. Burada toplanacak yardımlar Kızılay eliyle ve sizlerin desteğiyle Filistinli kardeşlerimize ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize iletilecek. Aşevimiz ciddi manada deprem döneminde görev ifa etti. Aşevimiz, bağışlarla bir yıl boyunca ihtiyaç sahiplerinin yanında olacaktır.” dedi.  

Editör: Ebru Kont