1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kuran kurslarında eğitim uzaktan olacak
Kuran kurslarında eğitim uzaktan olacak

Kuran kurslarında eğitim uzaktan olacak

İl Pandemi kurulu 4-6 yaş hariç olmak üzere, Hafızlık Kur’an kurslarındaki tüm eğitimlerin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verdi.

A+A-

Pandemi kurulu Vali Davut Gül başkanlığında video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Toplantıda, Covid_19 ile mücadele kapsamında son dönemde ortaya çıkan gelişmeler değerlendirildi. Kurul, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. 27. ve 72. maddelerine göre şu kararları aldı: "Koronavirüs salgınının etkileri ve vaka artışları tüm Dünyada halen devam etmekte olup özellikle Avrupa kıtasında salgının seyrinde bir yükselme yaşandığı, birçok Avrupa ülkesinde kişilerin toplu olarak bir araya gelmemelerine yönelik yeni tedbirlerin alındığı görülmektedir"

EK ÖNLEMLER

"Ülkemizde de koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken ek kurallar ve önlemler belirlenmekte ve uygulamaya geçirilmektedir."

UZAKTAN EĞİTİM

"4-6 yaş hariç olmak üzere, Hafızlık Kur’an kurslarındaki tüm eğitimlerin uzaktan eğitim yoluyla , Yukarıda belirtilen tedbirlere ve alınan karara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı hususuna,  Katılanların oybirliği ile karar verilmiştir" HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.