Taktik çalıştılar Taktik çalıştılar

Bu sezon ortaya koyduğu performans ile en çok hayal kırıklığı yaratan isimlerden birisi olan ve zaman, zaman en çok eleştirilen isim olan Alexandru Maxim, Kasımpaşa karışısındaki harika futboluyla eski günlerini hatırlatırken Rumen oyuncu maç sonu yaptığı açıklamada bu maçı unutarak Trabzonspor maçına odaklanmaları gerektiğini söyledi.  

Eski günlerdeki gibi maestroluğunu gösteren ve Kasımpaşa karşısında şık bir gole imza atan, ardından ise Arda Kızıldağ’ın golünde asist yaparak herkese “İşte Maxim bu” dedirten Rumen oyuncu ligde kalan 5 maç öncesi eski günlerine dönüş sinyali verdi. Hırslı ve istekli oyunuyla ön plana çıkan ve alınan galibiyette büyük pay sahibi olan Maxim, maç sonunda haklı bir sevinç yaşadı. 

20 MAÇ SONRA GOL HASRETİNİ BİTİRDİ

Gaziantep FK'nin gol yollarından önemli oyuncularından Maxim, ligde 20 maç sonra gol sevinci yaşadı. Dünkü karşılaşmada 6. dakikada takımın ilk golünü atan Rumen oyuncu, ikinci golün de asistini yaptı. Ligdeki gol sayısını 3'e çıkaran ve ayrıca 6 asisti bulunan Maxim, son olarak 12. haftada Corendon Alanyaspor'a karşı gol atarken o maçtan bu yana sessizliğe büründü. Zaman, zaman oynadığı vasat futbolla eleştirilen Rumen oyuncu Kasımpaşa karşısında belkide sezonun en iyi maçlarından birisini oynadı. 

BU TAKIMIN GÜCÜ VAR

Yaptığı açıklama ile bu takımın ligde kalacak gücünün olduğunu belirten Maxim; "Bizim için gerçekten çok güzel bir sonuç oldu. İyi sonuç aldık her şeyden önce. Tabii rakiplerimiz kaybetti ama biz kendimize bakmamız gerekiyor her şeyden önce. Takım gerçekten Kasımpaşa karşısında harika oynadı, kalpten oynadı. Zaten biz iyi takımız iyi karakterli futbolculardan oluşan bir takımız tabii diğer sonuçlarda bizim için şans olmuş olabilir ama gerçekten biz Kasımpaşa karşısında iyi bir iş başardık. Bu maçı kutladık bitti artık Trabzonspor maçına odaklanmamız gerekiyor. Çünkü bu takımın gücü var, bu ligde kalabilmek için" dedi. Spor Servisi