Limak Vakfı açıklamasına göre, eğitim döneminin tamamında mühendisliği teşvik için projeler geliştiren Limak Vakfı, kız öğrenciler başta olmak üzere geleceğin mühendislerinin yetiştirilmesi için faaliyetler yürütüyor. Geçen yıl düzenlenen basın toplantısı ile pilot uygulaması başlayan "Evin Küçük Mühendisleri Projesi"nde ikinci aşama olan anaokulu öğretmenleri eğitimi, Gaziantep Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

UYGULAMA SÜRECEK

Eğitim toplantısının açılış konuşmasını gerçekleştiren Limak Holding Kurumsal İletişim Direktörü Sevil Server Koç, "Vakıf olarak projemizin pilot uygulamasını Gaziantep’te paydaşlarımızın katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Projemize eğitimci ve ailelerin gösterdiği yoğun ilgiden son derece memnunuz. Aldığımız geri dönüşler, bize yapmış olduğumuz faaliyetlerin ne kadar yerinde olduğunu gösterdi. Türkiye’nin diğer illerinde de projemizi uygulamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YETENEKLİ NESİLLER YETİŞECEK

Toplantıda bir konuşma yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay ise, “Gaziantep için gerçekleştirdiğimiz birçok sanat ve eğitim yatırımlarının arasında Evin Küçük Mühendisleri projesini almaktan dolayı mutluyuz. Dileriz ki bu proje faaliyetleri sayesinde gelecekte çok daha fazla çocuğumuz mühendislik kariyerine yönelir." değerlendirmesinde bulundu. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kirazoğlu da okul öncesi eğitimin öneminin her geçen gün arttığı günümüzde, çocukların motor becerilerini geliştirmeyi amaçlayan projenin, bilişsel yetenekleri yüksek gelecek nesillerin yetişmesine olanak tanınacağını kaydetti. BÜLTEN