Şahinbey İlçesi Dokur Köyü sakinleri, İl Özel İdaresi tarafından köyün yollarına döşenen kilit taşlarının, köyün CHP bayraklarıyla donatılmasından dolayı söküldüğünü öne sürdü. Gaziantep İl Genel Meclis Başkanı Menderes Karaduman ise, taşların sökülme nedeninin CHP bayraklarıyla bir ilgisi olmadığını, asfalt üzerine döşendiği için söküldüğünü belirtti.

AK PARTİLİ ADAYLAR RAHATSIZ OLDU

Dokur Köyü yolu, 4 ay önce İl Özel İdaresi tarafından sıcak asfaltla kaplandı. Asfalt kaplamasından 1 ay sonra aynı yola yine İl Özel İdaresi tarafından kilit taşı döşetildi. Köyde bulunan CHP'liler köyün değişik yerlerine CHP bayrakları astı. Köylüler, seçim çalışmaları için komşu köye gelen Ak Parti belediye başkan adaylarının Dokur Köyü'ndeki CHP bayraklarını görünce, kendilerine karşı tavır aldığını, kısa süre sonra döşenen kilit taşlarının sökülmeye başlandığını öne sürdü.

KARADUMAN İDDİALARI YALANLADI

Gaziantep İl Genel Meclis Başkanı Menderes Karaduman, olayın yanlış anlaşıldığını iddia etti. Karaduman, "Dokur Köyü'nde oturanların iddiası; köye CHP bayrakları asıldıktan sonra kilit taşlarının söküldüğü yönünde. Konuyu araştırdık, yetkililerle görüştük. Kesinlikle böyle bir şey olması mümkün değil. Sökülen kısım; daha önce asfalt yapıldığı için sökülüp köyün 'Baş Kabir' denilen bölgesine döşenecek. Konu ile ilgili teknik ekip oluşturduk. Köye gönderiyoruz. İl Özel İdaresi olarak, Gaziantep'te yaşayan herkese eşit mesafedeyiz. Ayrım yapmadık. Hizmet götürme ilkesinden hiçbir zaman sapmadık. Bu şekilde çalışmaya da devam edeceğiz."

"AYIP EDİYORLAR"

Köy muhtarı 67 yaşındaki Mehmet Pekmezci, kendilerine asfalt üzerine kilit taşının döşenmesinin yanlış olduğunun söylendiğini belirterek, "Müteahhit bunu bilmiyor muydu? Bir de bu kilit taşının 10 bin lira tuttuğunu bütçede para olmadığını söylüyorlar. Parasını bizden isteseler köylüler olarak aramızda toplar verirdik" dedi. Köylüler ise olayın CHP bayraklarından kaynakladığını öne sürerken, "Çamurdan kurtulduk' diye sevinirken, kilit taşlarını yeniden söktüler. Ayıp ettiler" diye konuştu. DHA