1. WEB TV

  2. HABER

  3. KÖYLER HİZMETE DOYDU

KÖYLER HİZMETE DOYDU

Büyükşehir Belediyesi, son 3 yılda 7 taşra ilçesinde yaklaşık 350 köye toplu ulaşım, yol, GASKİ altyapı, arazi yolu, sosyal tesis, asfalt, mıcır, kilittaşı, sosyal tesis gibi alanlarda hizmet götürdü.

Fatma Şahin’in göreve geldiği 3 yıldan buyana 7 taşra ilçesinde yaklaşık 350 köyde alt ve üst yapıda hizmetlerin büyük kısmını tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışının yanı sıra yaşam alanın vazgeçilmezlerinden olan ulaşımda da önemli çalışmalar yaptı.

800 KİLOMETRE YOLUN BAKIMI YAPILDI

2014 yılından buyana taşra ilçelerinde ortalama 350 köyde kilittaşı, sıcak asfalt, yama, mıcır ve sathi kaplama gibi alanlarda hizmetlerini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi; toplamda 650 kilo metre sathi kaplama ve 151 kilo metrede 250 bin ton sıcak asfalt serimi yaptı. Yine Büyükşehir Belediyesi bu 7 ilçe ile 350 köyde 380 bin ton asfalt yama kullanarak bin 800 kilo metre yolun bakım ve onarımını yaptı.

 

3 BİN KAMYON MICIR

 

Köyleri çamur ve tozlu bir ortamdan kurtararak şehir merkezi ile aynı seviyeye getirmek isteyen Büyükşehir Belediyesi, bu doğrultuda köyden mahalleye dönüşen birimlerde de kilittaşı yaptı. Büyükşehir Belediyesi, ortalama 350 köyde toplam 960 bin 560 metrekare alanda kilittaşı yaptı.

Mıcır ihtiyacı olan köylere mıcır kullanan Büyükşehir Belediyesi, bu köylere toplamda 3 bin kamyon mıcır kullandı.

HER İLÇEYE PARK

İlçelerde yeşil alan ve park ihtiyacını gidermek amacıyla hareket eden Büyükşehir Belediyesi, her ilçeye bir tane park yaptı. Nizip, İslahiye, Oğuzeli, Araban, Yavuzeli, Karkamış ve Nurdağı ilelerine “Büyükşehir Parkı” yapan Büyükşehir, bu ilçelerde vatandaşları sosyal belediyecilik hizmetine katkı yaptı.

GASKİ DE KOLLARI SIVADI

Yine taşra ilçelerinde ve köylerde GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından alt yapıda içme suyu, kanalizasyon, kuyu ve arıza çalışmaları da yapıldı.  7 ilçenin 350 mahallesinde 1 milyon 183 bin 930 metre içme suyu hattı yapan GASKİ Genel Müdürlüğü, 675 bin 950 metre de kanalizasyon hattı yaptı. 497 adet kuyu açan GASKİ, 105 binin üzerinde içme suyu ile kanalizasyon hattında arıza yaptı. BÜLTEN

 

İzlenme: 777

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar