1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. KOSGEB teşviklerini anlattı
KOSGEB teşviklerini anlattı

KOSGEB teşviklerini anlattı

MÜSİAD Gaziantep Şube Binasında gerçekleştirilen seminere MÜSİAD Gaziantep Şube Başkanı Fatih Muhaddis Fedaioğlu, KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy ve MÜSİAD Gaziantep Üyeleri katıldı.

A+A-

Paksoy yaptığı konuşmada, KOSGEB tarafından verilen teşvik ve desteklerin firmaların büyümesi üzerindeki etkisinin büyük olduğunu belitti.

Başkan Fatih Muhaddis Fedaioğlu konusunda dikkat çeken mesajlar verdi. “İş geliştirme” bir proje üretimi ve projeler üzerinden ortak çalışma alanları oluşturmaktır” diyen Fedaioğlu, “İş geliştirme faaliyeti olmadan, piyasada aktif oyuncu olmak mümkün değil. Bu şekilde ancak, çok uluslu şirketlere hizmet eden bir yapıya bürünülebilir. Bu da, Türkiye’nin ve MÜSİAD olarak bizlerin belirlediği büyük hedeflerin uzağına düşmek anlamına geliyor. İş ortamı geliştirmeyi ise, üretilen projeler ile MÜSİAD’ın saha yaygınlığını ve derinliğini beslemek olarak özetlemek mümkün. Ne kadar iş geliştirirsek geliştirelim, uygun ve uyumlu bir iş ortamı yani pazar, ortaklık veya yatırım ortamı oluşturamazsak, rekabet gücümüz azalır ve katma değer üretmek, imkânsız hale gelir” şeklinde konuytu. 

İKİ TEMEL HEDEF

Fedaioğlu, “Yani iş üretmek ile o işin pazarlanacağı ortamı inşa etmek, birbirlerine kenetlenmiş iki temel hedeftir. Planlama ve icra sistemi, bu iki ana hedef üzerine kurgulanmıştır. İşte bu noktada şirket, devlet ve vatandaş iş birliği ve kısıtlı kaynakların verimli kullanılması ve değerlendirilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu kaynaklardan biri de ülkemizin ekonomik itici gücü ve değerlerinden olan KOSGEB’dir. Onun değerini, bilelim ve inşallah bu gece bu aradan ayrılırken burda verilen bu bilgileri gerçek ticari hayatımıza pürüzsüz bir şekilde taşıyabilelim” şeklinde konuştu. 

BÜYÜK ETKİLERİ VAR

KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy da yaptığı konuşmada, KOSGEB tarafından verilen teşvik ve desteklerin firmaların büyümesi üzerindeki etkisinin büyük olduğunu belitti. Teşvik ve destekler hakkında katılımcılara bilgiler veren Paksoy; girişimcilik destekleri, Ar-Ge, Ür-Ge, İnovasyon ve Teknolojik üretim yerlileştirme destekleri, işletme geliştirme ve büyüme desteği, kobi finansman destekleri, laboratuvar hizmetleri, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri, mikro ve küçük işletmelere hızlı destek programlarının içeriği ve faydalanma şartlarını anlattı. Verilen bilgilerin ardından katılımcılardan gelen sorular yanıtlanarak toplantı sona erdi.

 HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.