Odalar, STK'lar, meslek grupları bir araya gelsinler, kooperatif kursunlar biz de onların üyelerinin konut sahibi olması için destek olalım. Bizim işimiz size lojistik destek sağlamak. Altyapı getirmek, meclisten karar çıkartmaktır” dedi.

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ile Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyaret ederek, yeni dönemde başarılar diledi.   GAİB heyetinin Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'i ziyareti sırasında, ekonominin genel durumu, GAİB'in çalışmaları, OSB'deki üretimin sürekliliğinin önemi, şehirdeki konut sorunu ve Gaziantep'in akıllı şehre dönüşümü gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. 

BÜNYEYİ TAZELİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin,  Büyükşehir Belediyesinde yaşanan değişim ve dönüşüm hakkında bilgilendirmede bulunduktan sonra, konut sorununa dikkat çekti. Başkan Şahin, şunları söyledi: "Yenilenmezsek yeniliriz. Biz de kendi bünyemizde, 10 hoca ile 3 aydır çalışıyoruz. Akıllı şehir diyoruz. Şehrin akıllı olmasını istiyorsanız önce belediye akıllı olacak. Belediyenin akıllı olması için yalınlaşması lazım. Yalınlaşmadan akıllı olunmuyor. Şu an bünyede norm kadro, verimlilik, ölçülebilirlik, koordinasyon gibi alanlarda büyük değişimler yaşanıyor. Takip ediyorsunuz. Bünyeyi tazeliyoruz. Küçülüyoruz. Bunun adına küçülerek büyüme diyorlar. Açık veriye geçtik. 21. yüzyıl veri yüzyılı. Açık veri ile bir uygulamaya bakıp şehrin bütün şikayetlerini görebiliyorum”

KONUT SORUNU ÇOK BÜYÜK

Şahin, “Sanayicilerimizin şehrimize, ülkemize katkısı sadece ekonomi alanında değildir. Sosyal barışa, huzura da büyük katkı sağlıyorlar. Bunun için OSB'deki üretimin kesintiye uğramaması gerek. Üretimi durdurursak başka sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu anlamda iş sağlığı, iş barışı ve iş güvenli çok önemli. Şehrimizin en önemli sorunlarının başında konut ihtiyacı geliyor. Bugün OSB'de 300 bin kişi çalışıyor. Bunların yüzde 70'i de Şahinbey'den geliyor. Çalışanların konut sorunu için OSB ile önemli bir protokol imzaladık. OSB'ye yakın yerde onların ev sahibi olması için çalışmalar sürüyor”

YAPIYI EĞİTİM ÜZERİNE KURUYORUZ

Polateli OSB’den sevindiren haber Polateli OSB’den sevindiren haber

GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, ziyaret sırasında GAİB'in çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Kileci, yeni dönemde yapıyı, kurguyu eğitim üzerine kurduklarını belirterek, "İnsanları, firmalarımızı geleceğe hazırlamak adına sürekli eğitimler veriyoruz. Dünyadaki değişimi, dönüşümü, dijitalleşmeyi, yenilikleri anlatarak yeni döneme hazırlıyoruz. Mesela eğitimcilerin eğitimi yaptığımız en önemli etkinliklerden birisidir" dedi.