Konukoğlu’ndan firmalara çağrıToplantının açılış bölümünde Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından meclis üyelerine; siber korsanlara karşı alınabilecek önlemler, ağ ve internet güvenliği, zararlı yazılımlar ve veri yedekleme gibi birçok konuda bilgilerin verildiği sunum gerçekleştirildi. 

Yerli üreticileri haksız rekabete karşı korunuyor Yerli üreticileri haksız rekabete karşı korunuyor

PROJELER ARTACAK DEVAM EDECEK

Gaziantep Sanayi Odası olarak deprem süreci ve sonrasında hayata geçirdikleri çalışmalarla üretim, ihracat ve istihdamın sürdürülebilirliği için firmaların yanında durarak destekçisi olduklarını kaydeden Konukoğlu, “Şehrimiz ve bölgemiz sanayisinin tüm zorluklara rağmen daha iyi noktalara gelmesi için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda Gaziantep Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezimizde karbon ayak izi ölçümleri yapıyoruz. Firmalarımız bu ölçümleri GSOMEM’de daha avantajlı olarak yaptırabilirler. Ayrıca firmalarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. Katma değeri yüksek üretime ve daha etkin bir pazarlamaya ihtiyacımız var. Bu noktada yenilikçi adımlar atarak ekonomimize daha fazla katkıda bulunabiliriz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

CİDDİ RAKAMLAR

GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Başar Küçükparmak da meclis toplantısındaki konuşmasına, GSO Kurucu Başkanı ve İlk Yönetim Kurulu Başkanı merhum Sani Konukoğlu’nu ve vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi anarak başladı. Deprem, küresel sorunlar ve savaşların olduğu zor bir yılın ardından yeni bir yıla başladıklarını ifade eden Küçükparmak, “Ülke olarak kritik bir coğrafyada yer alıyor, sorunlarla boğuşmaya çalışıyor ve ekonomik olarak toparlanma için büyük bir mücadele veriyoruz. Bütün bu zorluklara rağmen 2023 yılında 10 milyar 71 milyon 31 bin dolar ihracat gerçekleştirerek en fazla ihracat yapan 10 il içerisinde 6. sırada yer aldık” dedi.