1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Konsey'den Barış Pınarına destek
Konsey'den Barış Pınarına destek

Konsey'den Barış Pınarına destek

Gaziantep Kent Konseyi Yürütme Kurulu Barış Pınarı Harekâtına destek verirken, emperyalist ülkeleri de kınadı.

A+A-

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr.Samet Bayrak, Gaziantep halkının her zaman olduğu gibi Ordusunun arkasında olduğunu belirterek, “Kent Konseyi olarak kirli ve çirkin oyunların müsebbibi olan Emperyalist güçleri ve bunların destekçi ve uşaklarını kınıyoruz” dedi.

TÜRKLER VE KÜRTLER KARDEŞÇE YAŞAM SÜRÜYOR

ABD ve AB Destekli kısa orta ve uzun vadede ülkemizi terör gruplarının hedefi haline getirebilecek oluşumlara karşı başlatılan bu hareketin bütün riskler ortadan kaldırılıncaya kadar devam etmesi gerektiğini belirten Bayrak, “Bu Harekat açıkça görüldüğü gibi Yurdumuzda ve bölgemizde Barış sağlamayı amaçlamaktadır. ABD Başkanı ve yönetimindeki malum odakların bu durumu birkaç yüzyıldır devam eden Türk-Kürt Savaşı olarak nitelendirmeye çalışmaları oynanan ve oynanmak istenen oyunu açıkça ortaya koymaktadır.  Türkler- Kürtler yüzyıllardır bırakın savaş halinde olmayı bu süre zarfında kardeşçe ve birlikte müşterek bir yaşam sürdürmektedirler”dedi.

AYNI SENARYO

‘Türk-Kürt kardeşliğini ne Trump ne AB nede onların sözde destekçileri engelleyebileceklerdir’ diyen Bayrak şunları söyledi:”Sorun; Türkiye ve sayıları birkaç on bini geçmeyen Emperyalist güçlerce beslenen terör örgütü arasındadır ve terör sonlandırıncaya kadar mücadele devam edecektir. Trump ve ABD Senatosunun ve ayrıca bazı AB ülkelerinin sosyal ve ekonomik yaptırım tehtidleri beyhudedir. Aynı senaryo 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında da uygulanmış ve bu uygulama “Her şerde bir hayır vardır” lafsını doğru çıkaracak şekilde Milli Savunma Sanayimizin kuruluşuna ve bu günlere gelmesine vesile olmuştur. Bu tehtidlere karşın verilecek en anlamlı cevap o zamanki ABD Başkanı Johnson’un gönderdiği tehtid mektubuna karşın eski Cumhurbaşkanımız Sayın İsmet İnönü’nün ‘Yeni bir Dünya kurulur ve Türkiye onun içinde yerini alır’ sözüdür.” 

KENT KONSEYİ OLARAK KINIYORUZ

 Kurtuluş Savaşı’ndaki emsalsiz savunması ile Dünya Savaş tarihine geçen Gaziantep ve Gaziantep halkının her zaman olduğu gibi Ordusunun arkasında olduğunu dile getiren Bayrak, “Gaziantep kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak kirli ve çirkin oyunların müsebbibi olan Emperyalist güçleri ve bunların destekçi ve uşaklarını kınıyoruz. Bu vesile ile Silahlı Kuvvetlerimizin tüm insanı değerleri de göz önüne alarak büyük özveri ile yürüttüğü harekâta bir kez daha başarılar diler, harekâtta yer alan Mehmetçiklerimizin sağlık içerisinde ülkemize dönmelerini en içten duygularımızla temenni eder, asker ve sivil şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar dileriz” dedi. Haber Merkezi

                                                       

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum