1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Koçer, Avrupa Parlamentosunda
Koçer, Avrupa Parlamentosunda

Koçer, Avrupa Parlamentosunda

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer,

A+A-

 19- 20 Şubat 2018 tarihlerinde Brüksel’de düzenlenen 'Avrupa Birliğinde İstikrar, Ekonomik Koordinasyon ve Yönetişim' konulu konferansa katıldı ve temaslarda bulundu.

Avrupa Parlamentosunda düzenlenen Avrupa Parlamentosu üyeleri, AB çalışanları ve düşünce kuruluşu temsilcileri tarafından da takip edilen konferansa TBMM’yi temsilen katılan Koçer,  Avrupa Parlamentosu Milletvekilleri ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yetkilileri ile görüşerek parlamentolar arası komisyon toplantılarına katıldı.

VERİMLİ BİR ÇALIŞMA

Avrupa Birliğinde gelir dağılımının, işsizliğin, istikrarsızlığın ve ekonomide yaşanan küçülmenin masaya yatırıldığı konferansı değerlendiren Koçer, "AB küresel krizden önemli ölçüde etkilenmiş durumda. Ekonomik büyümedeki düşüş ve buna bağlı olarak azalan rekabet gücü ve işsizliğin yanında artan kamu açığı gibi ekonomik sorunlarla karşı karşıya. Üye ülkelerin sorunları birbirini etkilediğinden çözüm üretmek için birlikte hareket etme mecburiyeti söz konusu. Birlik içerisinde gelecekte oluşabilecek makroekonomik dengesizlikleri önlemek veya düzenlemek adına bu tür toplantılar sıkça düzenleniyor. İki gün boyunca Türkiye Büyük Millet Meclisimizi temsilen katıldığımız bu toplantılarda başta Avrupa Parlamentosu Bütçe Komisyonu Başkanı Jean Arthuis olmak üzere alanında deneyimli birçok meslektaşımız ile vergilendirmeden sosyal politikalara kadar pek çok konuda bilgi alışverişi imkânı bulduk. Oldukça verimli bir çalışma gerçekleştirmiş olduk" dedi. DHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.