Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Paksoy, ‘’ KOSGEB olarak Yeşil Sanayi Destek Programımız ile temiz ve sürdürebilir bir dünya için KOBİ’lerimizin yeşil enerji yatırımlarına faizsiz 14 Milyon TL’ye kadar finansman sağlıyoruz’’ ifadelerini kullandı. 

Tiryaki Tüpraş’la anlaştı Tiryaki Tüpraş’la anlaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB ve Dünya Bankası işbirliğinde KOBİ’lere Yeşil Sanayi Destek Programı devreye alındı. KOSGEB Gaziantep İl Müdürü Muhammed Paksoy, sosyal medya hesabı üzerinden programa ilişkin yaptığı açıklamada, ‘’ KOSGEB olarak Yeşil Sanayi Destek Programımız ile temiz ve sürdürebilir bir dünya için KOBİ’lerimizin yeşil enerji yatırımlarına faizsiz 14 Milyon TL’ye kadar finansman sağlıyoruz’’ dedi. 

DESTEKLER SÜRECEK

Programa ilişkin KOSGEB Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ‘Dünya Bankası’nın desteği ile gerçekleştirilecek olan Türkiye Yeşil Sanayi Projesi ortakları KOSGEB, TÜBİTAK ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır.  Proje üç bileşenden oluşmaktadır.  Birinci bileşende KOSGEB tarafından KOBİ’lerin yeşil dönüşüm faaliyetlerine yönelik geri ödemeli destek kullandırılacaktır. Söz konusu destek ile yenilenebilir enerji, kaynak verimliliği, atık yönetimi, döngüsel ekonomi vb. tematik alanlarda sanayi KOBİ’leri tarafından gerçekleştirilecek faaliyetler desteklenecektir.