1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kızıl'dan açıklamalı uyarı !
Kızıl'dan açıklamalı uyarı !

Kızıl'dan açıklamalı uyarı !

KIZIL Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kızıl, son günlerde hakkında çıkartılan Hatay Dörtyol'da DDY'na ait arazinin satış ihalesinde Barzani ile...

A+A-

KIZIL Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kızıl, son günlerde hakkında çıkartılan Hatay Dörtyol'da DDY'na ait arazinin satış ihalesinde Barzani ile ortaklığı yolundaki söylentilere açıklık getirdi. Haberlerin gerçeği yansıtmadığını, kaynağı araştırılmayarak bilgi ve belgelere dayandırılmayarak yayınlandığını söyleyen Kızıl, "Bu oyunun içinde olan kişilerin asıl maksatlarının, başkanlığını yaptığım Gaziantepspor'u yıpratmaya yönelik senaryolarının öncü bir parçası olarak görüyorum" dedi.

BELGE OLMADIĞINI İTİRAF ETTİLER

"Nitekim ekte fotokopisinde görüleceği gibi, ilk haberi yayınlayan ulusal Sabah gazetesinin muhabiri Olcay Aydilek, ilk haberini yalanlarcasına 5 Ağustos 2007 tarihli yazısında, devletin bazı yetkililerinden almış olduğu bilgiye dayanarak, bu iddiaların belgesinin olmadığını itiraf etmek durumunda kalmıştır" diyen Kızıl, "Tüm bu gelişmeler ışığında, yaklaşık 20 yıldır Irak ile petrol ihracatı ve ithalatı yapan, bunu tüm Türk firmaları gibi Irak merkezi hükümeti muhatap alarak gerçekleştirilen şirketimiz, kamuoyunu doğru bilgilendirilmek amacıyla bu açıklamayı yapmak ihtiyacı hissetmiştir" şeklinde konuştu.

İHALE KONUSUNDA BİLGİ VERDİ

Şirketinin 2006 yılı Ekim ayında Kuveytli yatırımcı Sami Al Bader'e ait İnternational İnvestment Grop adındaki şirket ile ülkedeki Rafineri, Liman ve Grubumuza ait Türkoil'in büyümesine bağlı olarak bir işbirliği imzaladıklarını vurgulayan Kızıl, "Bu anlaşma gereği T.C. Devlet Demiryollarına ait 3.500 dönümlük arazi için açık arttırmaya girerek bu ihale kazanılmıştır. Bu ihale, Eskidji tarafından birçok firmanın da katılımıyla televizyondan canlı olarak yayınlanmıştır. Bu ihaleye Grubumuza ait olan Türkoil ile birlikte, Remzi Durmaz'ın sahipliğini yaptığı (Sigma Kalite Yönetim Danışmanlık Ltd.Şti) ve Milangaz grubuna ait (Estaş ev cihazları San.Tic. A.Ş) ortak olarak girmiştir" dedi.

OYUNLARI BOZULDU

Kızıl Group Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Kızıl, ihalenin ertesinde söz konusu 3 firmanın 5 takvim gününde yatırılması gereken yüzde 10 tutarındaki 9 milyon 100 bin doları, kendi hisseleri çerçevesinde yatırdığını savunarak şunları söyledi: "Ancak İhale onaylama sürecinin uzaması sebebiyle, önce yatırımcı grubumuz olan "İnternational İnvestment Grop" yatırım yapmaktan vazgeçmiş, ardından , ihaleyi kazanan "Türkoil- Estaş ve Sigma" firmaları da, Devlet Demir Yollarının tanıdığı, Sanayi Bakanlığının incelemesi için 45 günlük ilave ek süreyi beklemeyip, araziyi almaktan vazgeçmiştir. Konu bundan ibarettir. İddialara dayandırılarak firmamızı farklı düşüncelerin doğabileceği bir konuma sokmaya çalışanların bu oyunları bozulmuştur"

CEZASIZ KALMAYACAK

"Kamuoyunun bilmesinde bir kez daha yarar görüyor ve Barzani'yi, herkes gibi benimde medyadan tanıdığımın bilinmesini istiyorum" diyen Kızıl, "Bu ihale sürecini ve yaşanan gelişmeleri farklı noktalara çekerek şahsıma yönelik iftirada bulunanların, cezasız kalmayacağını düşünüyorum. Ülkesini seven, yasa dışı hiçbir işi olmamış, ülkesine milliyetçi ruhuyla bağlı olan namuslu ve dürüst müteşebbisleri yıpratma ve kötüleme adına girişilen bu harekatın, doğruluk ve dürüstlük duvarına çarpacağına inanıyorum. Şehrimizde, özellikle namuslu ve dürüst insanlar ile işverenler aleyhinde iftira dolu mektuplar yazarak, bu insanları alakası olmayan konularda yıpratmaya çalışanların, kamuoyu tarafından da çok iyi bilindiğini, ayrıca bu kişilerin ergeç ortaya çıkartılarak cezasız kalmayacağını, gerek şahsım gereksede firmamız adına yapılan tüm iftiraları yapanlar ve yazanlar için yasal yollara başvuracağımızın bilinmesini istiyorum" dedi.

YIPRATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Bu oyunun içinde olan kişilerin asıl maksatlarının başkanlığını yürüttüğü Gaziantepspor'u yıpratmaya yönelik olduğunu vurgulayan Kızıl, "Yeniden yapılanma sürecine giren Gaziantepspor'un, iyi yolda olduğunu gören ve yapmış olduğumuz transferlerle taraftarın sevgisini ve güvenini kazanma yolundaki başarısını hazmedemeyen bazı çevrelerin, şahsımı yıpratma adına kentimizin süper ligdeki tek temsilcisine zarar verdiklerini, ama asla amaçlarına ulaşamayacaklarının kamuoyu tarafından bilinmesini istiyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.