3 takımlı gruba düşen Millîlerimiz; B Ligi 6. Grup'ta 3 Nisan'da Faroe Adaları, 9 Nisan'da ise Ermenistan ile karşılaşacak, 6 Nisan'da da Faroe Adaları ile Ermenistan karşı karşıya gelecek. Tümü saat 16.00'da başlayacak olan karşılaşmalar, Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanacak. B Ligi'nde yer alan altı grubun birincisi ve en iyi dereceyi elde eden ikinci takım, 2024/25 1. Tur için A Ligi'ne yükselecek.

Rakipleri mercek altına aldık 

Teknik Direktör Aytürk Kıyıcı, maçlar öncesinde açıklamalarda bulundu. Şubat ayında Antalya’da uzun bir kamp yaptıklarını ve üç karşılaşma oynadıklarını belirten Kıyıcı, “İlk maçımızı Belarus ile oynayıp sonrasında Slovakya ile 2 kez karşılaşmıştık. Resmi maçlarımız öncesinde belirlediğimiz oyun stratejilerimizi gerçekleştirmek, oyuncularımızın son durumlarını görmek ve birlikte oynama alışkanlığı ile beraber milli maç tecrübesi kazandırmak hazırlık kampında önceliklerimiz olmuştu. Faroe Adaları ve Ermenistan maçları öncesinde oyuncularımız ve teknik ekibimiz ile birlikte hazırlık kampı sürecini analiz ettik. Şimdi ise bu iki karşılaşmaya odaklandık."

Başaracak güce sahibiz

Fenerbahçe ile rövanş bugün Fenerbahçe ile rövanş bugün

Aytürk Kıyıcı, sözlerini şöyle tamamladı; "Faroe Adaları da bizim gibi ilk turda A Ligi’nde yer alırken, Ermenistan ise B Ligi’nde maçlarını tamamlamıştı. Kurada 1. torbadan gruba dahil olduk ancak rakiplerimiz de elbette yüksek konsantrasyon ve mücadele gücü ile sahaya çıkacak. Geçtiğimiz Aralık ayında 2. Tur kuraları çekilip gruplar belirlendiği günden bu yana rakiplerimizin analizini yapıyoruz ve oyuncularımıza aktarıyoruz. Önümüzdeki periyotta ise son hazırlıklarımızı gerçekleştirerek Faroe Adaları ve Ermenistan’ı yenip, A Ligi’nde mücadele etmek istiyoruz. Bunu başaracak güce sahibiz” ifadelerini kullandı. Spor Servisi