1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kırmızı ışıkta duran Vali
Kırmızı ışıkta duran Vali

Kırmızı ışıkta duran Vali

*Devletin Valisinden de öte halkın Valisi olacağız

A+A-

*Vali söylerse yaparım zihniyeti olmayacak

*Trafik ve gürültü olmazsa olmazlarımdır

*Uyuşturucuyu önlemek,can güvenliğini sağlamak önceliğimizdir

Kırmızı ışıkta duran Vali

Sivas Valiliğinden Gaziantep Valiliğine atanan Vali Davut Gül, görevine başladı. Güne Nacar Camiisi'nde kıldığı sabah namazı ile başlayan Vali Gül, daha sonra Suriye sınırındaki Köprübatı sınır karakoluna giderek Mehmetçiklerle kahvaltı yaptı, bir süre sohbet etti. Alışılmadık bir şekilde Gaziantep Valiliği girişinde trafikte kırmızı ışıkta duran Gül, kentte yaşayan vatandaşların hasret kaldığı mesajları vermesiyle dikkat çekti. 

Halkın Valisi olacağının altını çizen Gül, “Terleyen Vali olacağız, ulaşılabilir Vali olacağız ve Gazianteplilerin valisi olacağız. FETÖ başta olmak üzere bütün terör örgütleriyle kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz. İstihdamın, ticaretin, üretimin artırılması ve bunun önündeki engellerin kaldırılması aslı vazifemiz. Fakir fukara, garip guraba öncelikli takip edeceğimiz konular arasında. Şehit aileleri, gazi aileleri sayın Cumhurbaşkanımızın il valilerine emaneti, aynı zamanda talimatlarıdır. Kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar ilgileneceğimiz konular arasındadır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, uyuşturucuyla mücadele, trafik güvenliğinin sağlanması, trafik ve çevre gürültüsünün azaltılması olmazsa olmazlarımızdandır” dedi.

VALİLER BU ŞEHRE KALICI HİZMETLERDE BULUNDU

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Gaziantep’e atandığını belirten Vali Gül, “Gazianteplilere, bu Gazi şehre hizmet etme fırsatı verdiği için Allah’a hamdediyorum. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Tarihi kahramanlıklarla dolu Gazi şehrimizde her Vali görev yaptığı süre içerisinde bu şehre kalıcı hizmetlerde bulundu. Başta valimiz, meslek büyüğümüz Ali Yerlikaya olmak üzere daha önce görev yapan bütün valilierimize teşekkür ediyorum. Edebiyete intial etmiş bütün valilerimize Allah’tan rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

GAZİANTEPLE İLGİLİ PROJELER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Ortak akılla projeler gerçekleştirerek Gaziantep’in 2023,2053, 2071 hedeflerine ulaşmasını sağlayacaklarını dile getiren Gül şunları söyledi:”Görev yapacağımız süre içerisinde Sayın Cumurbaşkanımızın önümüze vizyon olarak koyduğu 2023, 2053, 2071 hedeflerine başta Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül olmak üzere milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, sivil toplum kuruluşlarıyla, iş dünyasıyla Gaziantep’le ilgili sözü olan, Gazianteple ilgili fikri olan, Gazianteple ilgili derdi olan herkesle beraber inşallah projeler gerçekleştireceğiz.”

KIRMIZI ÇİZGİMİZ

FETÖ başta olmak üzere şimdiye kadar olduğu gibi bütün terör örgütleriyle kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceklerini belirten Gül, ”Terör örgütlerinin vatandaşımızın huzurunu bozması bizim için kırmızı çizgidir. Dolayısıyla hiçbirine hiç bir yerde asla müsamaha edilmeyecek. İstihdamın artırılması, ticaretin artırılması üretimin artırılması ve bunun önündeki engellerin kaldırılması bizim aslı vazifemiz. Gaziantep’in önemli bir ticaret ve sanayi potansiyeli var. Ve yatırımcının önündeki engellerin kaldırılması başlı başına işlerimizden bir tanesidir. Fakir fukara, garip guraba öncelikli takip edeceğimiz konular arasında. Şehit aileleri, gazi aileleri sayın Cumhurbaşkanımızın il valilelerine emaneti, aynı zamanda talimatlarıdır. Onları gözümüzün nuru, başımızın tacı olarak kabul edeceğiz ediyoruzda. Kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar ilgileneceğimiz konular arasındadır” dedi.

TRAFİK VE ÇEVRE GÜRÜLTÜSÜNÜN AZALTILMASI OLMAZSA OLMAZIMIZ

Eğitim, turizm, uyuşturucu, gürültü konularında da hassas olacaklarını söyleyen Gül şöyle konuştu:”Büyükşehir Belediyemizin turizm atağını biliyoruz, takip ediyoruz. Gaziantepimizin turizm pastasından hakettiği payı alabilmesi için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Eğitimde özellikle son yıllarda çok önemli yatırımlar yapıldı. Tekli eğitime geçme, mesleki eğitimin artırılması, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması öncelikli takip edeceğimiz konular arasındadır. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması, uyuşturucuyla mücadele, trafik güvenliğinin sağlanması, trafik ve çevre gürültüsünün azaltılması olmazsa olmazlarımızdandır.”

HALKIN VALİSİ OLACAĞIZ

‘İnsani yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla terleyen Vali olacağız’ diyen Gül, “Ulaşılabilir Vali olacağız ve Gazianteplilerin valisi olacağız. Evet devletin Valisiyiz, devletin valisinden de öte halkın Valisi olacağız. İstiyoruzki şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada valilik makamına güvensinler bireysel olarak il valisine güvensinler. Gaziantep’in en büyük zenginliği toplumsal barışı. Bütün farklılıklarına rağmen bu toplumsal barışı bir arada tutarak büyüyen, gelişen üreten bir şehir. Sayın Cumhurbaşkanımızın bütün illere gittiğinde örnek gösterdiği Gaziantep modelinin gelişerek artması lazım. 11. 5, 12 milyar dolar olan dış ticaretimiz gelişerek 2023’te 23 milyar dolar,mümkünse 27 milyar dolar olması gerekiyor. Herkesin aşa, işe kavuşması hükümet politikalarının en iyi uygulandığı şehir olması hedeflerimiz arasındadır” dedi. 

ŞİMDİDEN TALİMATIM

İl Müdürlerine insiyatifi vatandaşın lehine kullanma talimatı veren Gül, “Son bir şey söylemek istiyorum. Vatandaşın taleplerini vatandaşın lehine yorumlayalım. Yani vali söylerse yaparız Vali derse yaparız denilen hangi konu varsa şimdiden talimatımdır. Benim söylememle yapılabilecek herşeyi yapalım. Benim söylememle yapılmayacak bir şeyde zaten hukuken mümkün değildir. Orda da sizlerin de benim de yapabileceğimiz hiçbir şey yok. İnisiyatifi vatandaşın lehine alalım. Beraber çalışacağız. Ben çalışacağımız süre içerisinde hepinizin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada çok önemli katkı sunacağınızı biliyorum, inanıyorum. Başta sizler olmak üzere bütün çalışma arkadaşlarıma şimdiden peşinen teşekkür ediyorum. Allah mahcup etmesin. İnşallah sizlerle beraber Gaziantepimizi daha güzel yerlere getireceğiz. Karşılama içinde ayrıca hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  Meral KINACILAR-Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum