Acaba bu savaşın sürmesinden birileri bir çıkar mı elde ediyor. Bu kirli savaşın devamını isteyenler mi var acaba” dedi. 

Öztürkmen, Irak’ın kuzeyinde yürütülen Pençe Kilit operasyon bölgesinde hain terör saldırısı sonucu 12 askerin şehit olması sonrası yayımladığı video mesajında 40 yıldır devam eden kirli savaşın bir an önce bitirilmesi gerektiğini, bunun için de devlet yetkililerinin gereğini daha fazla zaman kaybetmeden yapmasını istedi.
 
FAKİR FUKARA ÇOCUKLARI ŞEHİT OLDU

BİK’ten reform niteliğinde kararlar BİK’ten reform niteliğinde kararlar

Öztürkmen, PKK terör örgütü ile 40 yıldır kirli bir savaş yürütüldüğünü, ancak 40 yıldır devlet yetkililerinin “Bitirdik, kuruttuk, inlerine girdik, sayılarını biliyoruz, ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz” diye halkın vergilerinin çarçur edildiğini söyledi. Öztürkmen, iktidar Milletvekillerinin bütçe görüşmelerinde halkın vergilerinin nasıl çarçur edildiğinin hesabını vermek için meclise bile gelmeye gerek görmediklerini ifade ederek, ”Zenginimiz bedel öder, askerimiz fakirdendir diye halk duygularını türkülere döker. 40 yıldır bir tek yetkilinin çocuğu, bir tek zenginin, bir tek Milletvekilinin, Bakanın çocuğu vefat etmemiştir. Hep fakir fukaranın çocuğu, ailesinin geçimine katkı sağlamak için bedelli askerlik değil de, bedeniyle askerlik yapan fakir fukara çocukları toprağa düşmüştür” dedi.