1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kirazoğlu’ndan yatırım bilgisi
Kirazoğlu’ndan yatırım bilgisi

Kirazoğlu’ndan yatırım bilgisi

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Sait Kirazoğlu, Gaziantep'e yapılan yatırımlar hakkında detaylı bilgiler verdi.

A+A-

Kirazoğlu, "Sağlık Bakanlığımızca, Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinin 300 yataklı ek binası ile 25 Aralık Devlet Hastanesinin 300 yataklı ek binası yatırım programına alınmış ve ihaleleri yapılmıştır. 350 yataklı Nizip Devlet Hastanesinin ihalesi yapılarak inşaat çalışmalarına başlanmıştır. Yavuzeli 20 yataklı ilçe devlet hastanesi inşaatında son aşamaya gelinmiştir. 500 yataklı Beylerbeyi bölgesinde yapılacak yeni Devlet Hastanesi yatırım programına alınmış bulunmaktadır. Gaziantep’e 1875 yataklı bir şehir hastanesi inşa ediliyor. Hem bölgenin potansiyeli, hem küresel sağlık krizlerinin ortaya çıkardığı ihtiyaçlar çerçevesinde yatırımcı firmadan kaynaklı sorunları aşmak için Sağlık Bakanlığı ile takipteyiz. Şehir hastanemizin bir an önce tamamlanmasını sağlayacağız. 

SAĞLIK HİZMETLERİNDE İYİYİZ

“Projeleri hazırlanmış Nurdağı, Araban, Yavuzeli ve Karkamış’ta birer tane, İslahiye’de 2, Nizip’te 3 tane, merkez ilçelerimiz Şehitkamil ve Şahinbey’de 5 ve 12 olmak üzere 24 adet aile sağlık merkezi ve sağlık ocaklarıyla göçmen sağlık merkezleri, 112 sağlık hizmetleri istasyonlarının bir an önce yapılıp bitirilmesi hedeflenmektedir.” diyen Kirazoğlu, “Milli Eğitim Bakanlığınca Gaziantep’te eğitim alt yapısına ve standartlarını daha da yükseltmek için son iki yılda 116 okul, 2460 derslik, 22 spor salonu, 15 atölye, 2 pansiyon ve 2 çok amaçlı salon teslim alınmıştır. 86 okul, 2026 derslik, 10 spor salonu,7 atölye, 7 pansiyon ve 2 uygulama otelinin inşaatı devam etmektedir. Gazi şehrimizdeki okul ve derslik derslik sayısını daha yüksek standartlara kavuşturmak için yer ve arsalar hazırlanmış ve bu yıl 3000’e yakın dersliğin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yatırım programına alınması için çalışmalarımız devam etmektedir. Son iki yılda ilimize atanan 5184’ü sözleşmeli öğretmenlerimiz ile birlikte 19.758 kadrolu, 7047 sözleşmeli olmak üzere toplamda 26.805 öğretmenimizle güçlü bir eğitim kadromuz mevcuttur." dedi. 

ÖLÜM YOLUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Kirazoğlu, Gaziantep'in Nizip ve Şanlıurfa'nın Birecik ilçeleri arasındaki yolun yapım çalışmarın sürdüğünü belirterek, "Nizip-Birecik arasındaki yapım bedeli 273 bin 700 TL olan yolun Gaziantep-Nizip arasındaki kısmı tamamlanmış olup, eksik kalan 1,5 km de çalışmalara devam edilmektedir. Nurdağı-Gaziantep Devlet Yolu yatırım programına alınmış olup projenin ödenek sağlanarak yapım ihalesinin yapılması için takibimiz devam etmektedir. Amanos (Hassa) Tüneli yol ve tünel proje çalışmaları tamamlanmış olup elektromekanik projeleri hazırlanmaktadır. Projenin bir an önce gerçekleştirilmesi için Ulaştırma Bakanlığı nezdindeki girişimlerimiz sürmektedir" ifadelerini kulllandı.  İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.