1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kılıçdaroğlu ile çok özel konuştular
Kılıçdaroğlu ile çok özel konuştular

Kılıçdaroğlu ile çok özel konuştular

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şehrimizde bazı iş adamları ve STK temsilcileriyle basına kapalı gizli bir toplantı düzenledi.

A+A-

 Abdulkadir Konukoğlu dahil yaklaşık 45 iş adamı, oda, dernek, vakıf, sağlık sektöründen temsilciler, iki gazeteci ve Şanlıurfa, Birecik, Suruçlular Dernek Başkanlarının yanısıra bazı aşiret liderlerinin de davet edildiği toplantıda, Gaziantep'in sorunları dile getirildi. 

Millet Bahçesinin içerisinde yer alacak Cami için valilik binasının yıkılacak olmasını eleştiren konuklar, ayrıca kentin güvenliğini dile getirdi. Baro Başkanı Bektaş Şarklı ise basın özgürlüğü konusunda sıkıntılar yaşandığını belirterek, Ökkeş Özekşi'yi anlattı ve hiç bir suç içermeyen yazısı yüzünden savcılıkta ve emniyette ifadeye çağrıldığını söyledi.  Kılıçdaroğlu bunun üzerine ”Türkiye’de adalet yok, maalesef” dedi.

STK temsilcilerinin bazılarının kendi sektörlerinde sorunlarının anlatıldığı toplantıda, bazı iş adamları, CHP'nin iktidara gelmesi gerektiğini ve bunların hepsinin de çözüleceğine inandıklarını ifade etti. Bu arada Hüseyin Ovayolu, Gaziantep'in Ankara'dan idare edildiğine dikkat çekerken, bu işin yanlış olduğunu dile getirdi. Hüseyin Ovayolu ise, "Millet Bahçesi içinde vilayetin yıkılmasının yanlış olduğunu biliyorlar ama birşey söyleyemiyorlar"diyerek belediye yetkililerini işaret etti. Ayrıca Selahattin Kaplan da konuştu ve Halı sektöründeki gelişmeleri anlattı.

GEREÇCİ- KONUKOĞLU DİYALOĞU

Sanayiciler yüksek elektrik fiyatları ve bankalardan kredi almakta zorlandıklarını dile getirdi. Toplantıda Millet Bahçesi’nden, Suriyelilere tüm konular gündeme getirildi.Kamil Gereçci, Millet Bahçesi ve Valiliğin yıkılarak yerine yapılacak camiyi gündeme getirdi. Gereçci’nin “Biz camiye karşı değiliz öyle gösteriliyor,biz yerine karşıyız” ifadesi üzerine Abdülkadir Konukoğlu da söz aldı ve “Biz kimsenin camiye karşı olduğunu düşünmüyoruz. Biz oraya Gaziantep’in simgesi olacak bir yapı yapmak istiyoruz. Olur olmaz herkes fikrini söyler. Belediye uygun görür oraya yaparız dedi. Kamil Bey’in 6 santimlik yeri var o zaman paranı ödeyelim demiştim kabul etmedin. Öbür tarafta helalleşelim dedi”diye konuştu.

HAVAALANINDA DAVUL ZURNAYLA KARŞILANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarifeli uçakla öğle saatlerinde Gaziantep’e geldi. Gaziantep Havalimanı’nda partililer tarafından davul zurna ile karşılanan Kılıçdaroğlu, partililerle tek tek tokalaştı.

KALABALIK OLDU,GELMEYİN DEDİLER

CHP Lideri’nin kanaat önderleriyle buluşma programına önce davet edilen bazı STK temsilcilerine daha sonra ’kalabalık oldu,siz akşamki toplantıya gelin’ denildi. Önce davet edilen sonra da kalabalık diye gelmeyin denilen bazı STK temsilcileri, “Bizde çağrılan yere erinme, çağrılmayan yere görünme derler. Bizde programa gitmedik. Onun bilgisi dışında gelişen bu durum, bizleri üzdü” dediler. HABER MERKEZ İ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.