1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KESK Salgın İzleme Kurulu oluşturdu
KESK Salgın İzleme Kurulu oluşturdu

KESK Salgın İzleme Kurulu oluşturdu

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) bünyesinde merkezi Salgın İzleme Kurulu kurdu.

A+A-

Merkezi Salgın İzleme Kurulu ile eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde çalışmak üzere illerde de SES şube yöneticilerinden birinin yer alacağı 3’er kişiden oluşan İl Salgın İzleme Kurulları oluşturuldu.

KARABASAN GİBİ ESİR ALDI

KESK Gaziantep Şubeler Platformu temsilcisi Eğitim Sen Gaziantep Şube Başkanı Ömer Parlakçı,  kurulla ilgili bilgi verdi. Parlakçı, “Dünyanın neredeyse tüm ülkelerine etkisi altına alan oldukça ciddi bir salgın tehdidi bugün artık dünden çok daha yakın ve gerçekçi. Ne olacağını, neler yaşayacağımız ve bu salgın tehdidinin ortadan nasıl kalkacağını bilememenin verdiği korku ve kaygı her geçen gün artmakta; bilinmezliğin yarattığı karanlık, adeta bir karabasan gibi gündelik yaşamlarımızı esir almakta; dünya uzun sürecek bir korku girdabının içerisine sürüklenmektedir” dedi.

ÖNERİLERİMİZİ SUNDUK

‘Corana Virüs’ten kaynaklı salgın Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak tanımlanmış olup giderek daha ciddi bir tehdit halini almaktadır’diyen Parlakçı, “Salgına karşı alınan önlemlerdeki eksiklikler ve yapılacaklara ilişkin Konfederasyonumuz her aşamada ve platformda görüşlerimizi, önerilerimizi dile getirmektedir. Nitekim en son, 16 Mart 2020 Pazartesi günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’nın çağrısıyla yapılan toplantıda da kapsamlı değerlendirme ve önerilerimiz iktidara sunulmuştur” diye konuştu.

İLLERDE İZLEME KURULLARI OLUŞTURULDU

Salgının bir süre daha ciddi bir tehdit olarak varlığını sürdüreceğinin anlaşıldığını dile getiren Parlakçı, “Dolaysıyla salgın eksenindeki gelişmelerin sadece sağlığımız boyutuyla değil çalışma yaşamına etkilerinin de takip ve gerektiğinde müdahale edilmesine ihtiyaç vardır. Bu çerçevede; Konfederasyonumuz bünyesinde merkezi Salgın İzleme Kurulu oluşturulmuştur. Merkezi Salgın İzleme Kurulu ile eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde çalışmak üzere illerde de SES şube yöneticilerinden birinin yer alacağı 3’er kişiden oluşan İl Salgın İzleme Kurulları oluşturulmuştur”dedi. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.