Sosyal Güvenlik Kurumu Bağ-Kur Prim Kesintisi 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren yüzde 1’den yüzde 2’ye çıkarıldı.

Ticaret Borsası’nda Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgilendirme toplantısında ‘Müstahsilde Bağ-Kur Pirim Kesintisi’ anlatıldı. Toplantıya,Gaziantep SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, GTB Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve çok sayıda davetli katıldı.

SGK ÖNEM TAŞIYOR

SGK’nın toplumun bütün kesimleri için büyük önem taşıdığına dikkat çeken Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, “Gelişmeleri yakından takip etmek ve uygulamak önümüzdeki dönemlerde ortaya yanlışlık ve buna bağlı olumsuzlukların çıkmaması için çok önemlidir. Üyelerimizi yakından ilgilendiren bütün konularda bilgilendirme seminerlerimizi ilgili kurum müdürlükleriyle koordineli olarak yapmaya devam edeceğiz” dedi.

MEVZUATI ANLATTI

SGK’nın beşikten mezara kadar değil, mezardan sonra da devam ettiğine dikkat çeken SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, SGK’nın önemini belirterek özellikle prim ödemeleriyle ilgili sorunların yaşanmamasını, böyle sorunların SGK’lıyı her zaman olumsuz etkilediğini ifade ederek işverenlerin ve müstahsillerin gerekli primler ve yaptıkları kesintileri zamanında ödemeleri gerektiğini vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından SGK Şehitkâmil Merkez Müdürü Aziz Kurt tarafından Tarım Tevkifat Kesintileri ve 1 Ocak 2014 tarihinde uygulamaya giren mevzuatlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Yeni uygulamalarla ilgili merak edilen konular soru cevap yöntemiyle anlatılırken, katılımcıların bilmedikleri birçok konuyla ilgili soruları dikkat çekti. Gaziantep Ticaret Borsası’nda birçok konuda bilgilendirme toplantılarının önümüzdeki günlerde de devam edeceği ifade edildi.

HABER MERKEZİ