1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kent konseyinde işlem tamam
Kent konseyinde işlem tamam

Kent konseyinde işlem tamam

Gaziantep Kent Konseyi, oluşumunu tamamladı.

A+A-

 Meclis ve Çalışma Gruplarının oluşum çalışmalarını yaptığı bir dizi toplantı sonrası Kent Konseyi Konferans Salonunda Çocuk Meclisi oluşum toplantısını yapan konsey, çalışmalara başladı.

Kent Konseyinde meclis ve birçok çalışma grupları oluşturuldu. Her meclis ve çalışma grubuna başkan, başkan yardımcısı ve genel sekreter ve genel kurul temsilcisi seçildi. Gruplarda yer alacak isimler de tek tek belirlendi. Ayrıca, meclis ve çalışma gruplarında alt komisyonlar oluşturuldu.

BAYRAK BAŞKANLIĞINDA TOPLANDILAR

Dr. Samet Bayrak’ın başkanlığında toplanan konsey üyeleri, Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Engelliler Meclisi, Çocuk Meclisi olmak üzere 4 meclis ve Uluslararası İlişkiler, Afet ve Kriz Çalışma Grubu, Aile, Çevre, Eğitim, Esnaf, Gaziler ve Şehit Aileleri, Göç ve Sığınmacılar, Hemşehri Dernekleri, İmar, Altyapı, Enerji ve Ulaşım, İş Sağlığı ve Güvenliği, Mahalle ve Muhtarlar, Sağlık, Sanayi ve Ticaret, Spor, Tarım, Gıda ve Hayvancılık, Trafik, Turizm ve Tanıtım, Tarih, Kültür ve Sanat olmak üzere oluşturulan 19 Çalışma Grubunda grup başkan ve yönetimleri belirlendi.

RAPOR HAZIRLANACAK

Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak, "Kentin her türlü sorunlarına farklı çözüm önerileri süren bir kuruluş niteliğinde çalışan Kent Konseyi, meclis ve gruplar belirlenen alanlara özel çalışmalar yürütecek ve kenti ilgilendiren konulardaki önerilerini raporlar halinde üst kurullara sunacak. Hazırlanan raporlar ve yapılacak çalışmalar ile sektörel alanda temsilciler belirleyip sonuca gitmeyi hedefliyoruz" dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum