1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. KENT KONSEYİNDE EĞİTİM KONUŞULDU
KENT KONSEYİNDE EĞİTİM KONUŞULDU

KENT KONSEYİNDE EĞİTİM KONUŞULDU

Birinci hedef HİJYEN

A+A-

Pandemi sürecinde; Gaziantep Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubunda “okulların açılması ve eğitim ” değerlendirilip gerekli önerilerde bulunuldu.Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Prof.Dr. Habib Özkan," “Okulların birincil hedefi, hastalıktan korunma olmalıdır. Öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri okulların açılışına hazır hâle getirmek için etkili bir bilgilendirme stratejisi geliştirilmelidir" dedi. 

Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubu tarafından Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Metin Mengilli ve Eğitim sendikalarının temsilcilerinin katılımıyla "Gaziantep özelinde okulların açılması durumunda alınabilecek tedbirler" konulu toplantı gerçekleştirildi.

BAYRAK'A SUNULACAK

Gaziantep Kent Konseyi binasında, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek  düzenlenen toplantıya Eğitim Çalışma Grubu Başkanı Prof.Dr. Habib Özkan,  Eğitim-Bir-Sen Başkan Yardımcısı Mehmet Demir,  Eğitim-Sen Başkan Vekili Abdullah Damar, Kemal Yavuzcan ve Mehmet Sönercan katıldı. Prof.Dr. Habib Özkan toplantıda ele alınan konulardan önemli bir kısmı ile rapor düzenlenerek, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Dr. Samet Bayrak’a sunulacağını belirtti. 

ÖNERİLERE YER VERİLECEK

Gaziantep özelinde okulların açılması durumunda alınabilecek tedbirlere değinen Özkan, “Raporda okulların açılması konusundaki tartışmalara katkıda bulunmayı ve hangi şartlarda açılması gerektiği, okullar açılırken ve okullar açıldıktan sonra hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiği konusunda önerilere yer verilecek” dedi.

HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ

Salgın döneminde, sosyal izolasyon, hijyen ve okul güvenliği konularına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Özkan, “Okulların birincil hedefi, hastalıktan korunma olmalıdır. Öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri okulların açılışına hazır hâle getirmek için etkili bir bilgilendirme stratejisi geliştirilmelidir. Bu çerçevede, eğitim sendikaları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları gibi ilgili tüm paydaşlardan okulların açılma sürecinde gerekli destek talep edilmelidir. Millî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan temizlik, hijyen ve okul güvenliği rehberlerinde tanımlanan ilkeler okullar tarafından dikkatlice yerine getirilmelidir” dedi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.