1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kent gündemini konuştular
Kent gündemini konuştular

Kent gündemini konuştular

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci ile İl Yönetimi, Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. Ziyarette ülke ve kent gündemi, ekonomi ve Gaziantep sanayisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

A+A-

Ziyaret kapsamında gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, GSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhan Sağım, AK Parti İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri ile GSO Yönetim Kurulu Üyeleri katılırken, ülke ve kent gündemi, ekonomi ve Gaziantep sanayisi ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

KOÇER: HER ZAMAN YANINDAYIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milletvekili Nejat Koçer, sanayi şehri Gaziantep’in üretimi, istihdamı ve ihracatı ile hiçbir şehirle mukayese edilemeyecek kadar önemli karakteristik özelliklere sahip olduğunu ve bununla gurur duyduğunu söyledi.

Türkiye’nin ekonomik kalkınma sürecine en fazla katkıda bulunan illerin başında Gaziantep’in geldiğini ifade eden Koçer, “Gaziantep Sanayi Odası’nda daha önce başkanlık yapmış, şimdi de Gaziantep’in Milletvekili olma onurunu taşıyan bir kişi olarak Gaziantep Sanayi Odamızı ve bu şehrin tüm sanayicilerini saygıyla selamlıyorum. Ürettikleri, ihraç ettikleri her ürün Türkiye’nin geleceğine ve yükselişine büyük katkıda bulunuyor. Koronavirüs salgınına rağmen şehrimizde artırılan istihdam takdire şayan bir durumdur. Üreten, ihracat yapan ve Türkiye’nin ekonomisine katkıda bulunan tüm Gaziantepli sanayicilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu büyüme ve üretim değişerek ve dönüşerek devam edecektir. Bu çalışmaların içerisinde Gaziantep Sanayi Odamızın her zaman yanında olduk, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

KONUKOĞLU: ÇALIŞMAYA DEVAM 

Gaziantep’in sanayisi ve ihracatı ile lider şehirlerden biri olduğunu ifade eden GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, kent sanayicilerinin yalnızda Gaziantep’e değil tüm Türkiye’ye sahip çıktıklarını belirtti.  Pandemi döneminin olumsuz şartlarına rağmen üretmeye ve ihraç etmeye devam eden Gaziantep’in bu yıl 9 milyar dolarlık ihracat rakamını hedeflediğini kaydeden Konukoğlu “Şehrimizin, sanayicilerimizin ve ihracatçılarımızın ekonomideki başarısını artırarak devam ettireceğine yürekten inanıyorum. Bunun yanında esnaflarımızın yaşadığı sorunlara değinmekte fayda görüyorum. Onların sorunlarını çözmek adına yapılan çalışmaların devam ettirilmesi gerekiyor. Çünkü esnafımız ayakta durursa bizler de ayakta dururuz. Şehrimizde el ele vererek hep birlikte yaptığımız çalışmaların neticesinde 2020 yılında 60 bin sigortalı ilave işçi istihdamını sağladık. Bu, Gaziantep için çok önemli bir başarıdır. Gaziantepli sanayiciler olarak bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da ülkemizin geleceği için elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ÜNVERDİ: BAŞARIMIZI TÜM DÜNYA TANIYOR VE BİLİYOR  

Sürdürülebilir bir ekonomi için sanayicilerin ve iş dünyasının yaşadığı sorunlara dikkate alınarak beklentilerin karşılanmasının çok önemli olduğunun altını çizen GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de, Gaziantep sanayisini daha da geliştirmek ve hedeflenen noktalara taşımak için birlikte hareket edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Sanayicilerin ve ihracatçıların ortaya koydukları başarıları devam ettirebilmeleri için yaşadıkları sorunların çözülmesi gerektiğini kaydeden Ünverdi, şunları dile getirdi:

“Sanayicilerimizin yaşadığı sorunların başında hammadde ve lojistik konuları gerekiyor. Bu sorunlar maalesef sanayicilerimizin üzerinde yük olmaya başladı’ HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.