1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kazanan Gaziantep olacak
Kazanan Gaziantep olacak

Kazanan Gaziantep olacak

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu sessiz sedasız ilçenin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

A+A-

Mehmet Tahmazoğlu üç projesiyle kentin ulaşımına nefes aldıracak 

 Bunları yaparken Gaziantep’in şehir içi ulaşımına inanılmaz bir kolaylık sağlayacağı Şahinbey bölgesinde üç ayrı proje için çalışmalar son hızıyla devam ediyor.  

Yıllardır büyük sıkıntı yaşayan, kazalar nedeniyle maddi manevi kayıplara uğrayan Gaziantepliler için özellikle bu üç büyük proje kentin önemli bir kazanımı olarak değerlendiriliyor. Tahmazoğlu’nun projelerinden en önemlisi olan Üç Katlı Köprülü Kavşak büyük ihtimalle bu yılın sonuna doğru bitirilecek.  

kazanan-gaziantep-olacak-2.jpeg

YILSONUNA DOĞRU TAMAMLANACAK 

Ökkeş Özekşi ile buluşan ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Mehmet Tahmazoğlu Gaziantep’te bir ilk olacak olan 3 katlı köprülü kavşağın 7 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacağını açıkladı. Tahmazoğlu bu konuda çok heyecanlı olduklarını belirterek “Yapacağımız köprülü kavşağımızın yapım süresi 7-8 ayı bulacak. Yaz döneminde yoğun bir çalışma temposuyla okullar açılmadan hizmete girecek. Bu köprülü kavşağımız tamamlandığı zaman Özdemirbey Caddesi’nden Karataş’a çıkışta herhangi bir trafik ışığına takılmadan direkt viyadükten geçecek. Böylece transit bir geçiş sağlamış olacağız. Yeşilvadi Bulvarı’nı kullananlar battı- çıktı ile yola devam edecekler. Dönüş yapmak isteyenlerde orta kattaki kavşağı kullanacak. Üç katlı büyük bir kavşak olacak. Tabi ki bağlantı yollarıyla yaklaşık 4 kilometre asfalt yapacağız. Yolun devamında Akkent’te de bir kavşak yapacağız. Görüntüsü ve kullanımı açısından Gaziantep'e yakışır 3 katlı bir köprülü kavşak olacak” dedi. 

kazanan-gaziantep-olacak-4.jpeg

BU PROJE DE ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNE DERİN NEFES ALDIRACAK 

Başkan Tahmazoğlu, Kalbi Antep ve şehir trafiğini rahatlattıklarını, Boğaziçi Bulvarı 1. ve 2. etap gibi önemli projeleri hayata geçirdiğini belirterek, “ Gaziantep’te bir ilki daha gerçekleştirmek için kolları sıvadık ve Tüfekçi Yusuf Bulvarını, Şehreküstü Kavşağından başlayarak Kılınçoğlu semt pazarı yanından açılacak tünel ile Yeşil Vadi Bulvarına bağlayacağız” dedi.  Tahmazoğlu üç katlı köprülü kavşağın yanı sıra, aynı zamanda tünel çalışmaları ile de trafik sorunu çözmek için çalıştıklarını belirterek “Tüfekçi Yusuf Bulvarını, Şehreküstü Kavşağından başlayarak Kılınçoğlu semt pazarı yanından açılacak tünel ile Yeşil Vadi Bulvarına bağlayacak bir tünel projemiz var. Yaklaşık 2 km uzunluğunda olacak olan tünel çalışmamız sonrasında trafik akışı hem daha çabuk hem de sorunsuz ilerleyecek. Şahinbey İlçemiz deki vatandaşlarımızın rahatlığı ve huzuru bizler için çok önemli bu anlamda yapılacak olan bu projeyi çok önemsiyorum” diye konuştu. 

kazanan-gaziantep-olacak-3.jpeg

BOĞAZ İÇİ BULVARI 2’NCİ ETAP ÇALIŞMASI  

Boğaziçi Bulvarı 1’nci etap çalışması ile İnönü Caddesi’ndeki trafik yoğunluğunun önemli derecede azaldığına dikkati çeken Başkan Mehmet Tahmazoğlu “Şahinbey Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde devam ettiriyoruz. Şehrimiz için yeni bulvarlar açıyoruz. Boğaziçi Bulvarı birinci etap yol çalışmasını yaptık. Şimdide Boğaziçi Bulvarı’nın devamını açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Boğaziçi Bulvarı ikinci etap çalışmamız Ahmet Çelebi Bulvarı’ndan, Kılınçoğlu ve Aydınbaba Mahallelerinden geçerek ve Özdemirbey Caddesi’ne birleşecek olan Boğaziçi Bulvarı’nın ikinci etap çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah bu yolumuzu da hızlı bir şekilde tamamlayarak Gaziantep’imizin ve Şahinbey’imizin hizmetine sunmuş olacağız ” dedi. 

kazanan-gaziantep-olacak-1.jpeg

KALBİ ANTEP BAMBAŞKA BİR ORTAM OLACAK 

Şahinbey İlçesi’nde yaptığı restorasyon çalışmaları ile şehrin tarihi dokusunu gün yüzüne çıkarttıklarını belirten Başkan Mehmet Tahmazoğlu "Gaziantep’in yüzde 55’i Şahinbey Bölgesinde. Böyle olunca tarihi dokunun da büyük bir bölümü hanlar, hamamlar, camiler ve tarihi Antep evleri Şahinbey İlçesinde bulunuyor. Tarihi dokunun en yoğun olduğu bölgelerden birisi Şehreküstü Mahallesi. Şahinbey Belediyesi olarak bu bölgede 11,6 km sokak sağlıklaştırma ve restorasyon çalışması yapıp, tarihi evleri restore ettik ve bu bölgeyi turizme kazandırdık. Yapılan restorasyon çalışmalarından en önemlilerinden birisi ise Kalbi Antep meydanı,  İstanbul'da Eyüp Sultan, Ankara'da Hacı Bayram ne ise Kalbi Antep öyle olacak. Hacı Bayram gibi, Eyüp Sultan gibi hareketli bir alan dönüştü. Gastronomi şehri olan Gaziantep’imize gelen turistler ve hemşerilerimiz, Kalbi Antep’te şehrimize özgü ürünleri satın alabilecekleri gibi tadabilecekleri mekanlarda olacak.  Birbirinden farklı lezzetlerin ve yemeklerin olduğu restoranlarda hem dinlenip hem de misafirlerini ağırlaya bilecekler. Şehrin Kalbi Antep’te atacak. Sadece alışveriş ve yemek değil çeşitli eğlencelerin ve etkinliklerin düzenleneceği alanlar olacak. İnsanlar buraya geldiklerinde tarihi dokunun hâkim olduğu alanda hiç sıkılmadan ve bıkmadan zaman geçirebilecekler” diye konuştu. Ökkeş Özekşi

kazanan-gaziantep-olacak-5.jpeg

kazanan-gaziantep-olacak-.jpeg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.