Ligde kalmak için beraberlik yetiyor Ligde kalmak için beraberlik yetiyor

Maçta yaptığı değişikliklerle yine şimşekleri üzerine çeken ve Hatayspor beraberliğiyle birlikte bu haftayı da küme düşme hattında geçirecek olan Gaziantep Futbol Kulübü'nde teknik direktör Selçuk İnan, kaybedilen 2 puanı ilginç şekilde yorumlarken daha çok pozisyonlar kaçıran Hatayspor'dan üstün oynadıklarını iddia etti. 

İSTATİSTİKLERDE BİZ ÖNDEYİZ

Gaziantep FK Teknik Direktörü Selçuk İnan, maç sonu düzenlenen basın toplantısında galip gelemedikleri üzgün olduklarını söyledi. Selçuk İnan, “oyuncularım iyi mücadele etti. O yüzden teşekkür ediyorum. Bugün içeride oynadık, belki de bu bir avantaj ama bu stresi yönetmek kolay değil. Bugün rakipten üstündük. Birçok istatistikte biz öndeydik. Oyuncularım bugün oyun anlamında görevlerini yaptılar. Ama sonucu alamadık. Bu nedenle üzgünüm. Son maçlarda çok pozisyona girdik ama kazanamadık. Bu nedenle çok üzgünüm. Bu durumda her maç final. Son 3 maçımız kaldı. Bu maç bizim için final niteliğindeydi. Kazanamadık ama kaybetmedik de."

BU DURUMLARDA FUTBOL OYNAMAK KOLAY DEĞİL

Selçuk İnan, sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu süreçte her takımın ne sonuç alacağı belli olmuyor. Oyuncularıma da bunu söyledim. Son 3 hafta bizim için final olacak. Son maçlar için elimizden geleni yapıp ligde kalmaya çalışacağız. Son maçlarda kendi işimiz kendimiz görebiliriz. Ben takımımın istatistiklerine bakıyorum. Buna baktığımız zamanda da rakipten çok üstünüz. Bu durumlarda futbol oynamak kolay değil. Bir takımda kısa sürede bir şeyleri değiştirmek de kolay değil, alışkanlıkları değiştirmek kolay değil. Önde oynamak, oyunu ön alana yaymak için zaman lazım. Bu konuda ben de takıma çok yüklendiğimi düşünüyorum ama kolay değil."

TARAFTARLARIMIZ BİZİ DESTEKLEMEYE DEVAM ETSİN

Penaltı kaçırdığımız için de üzgünüz, Draguş da üzgün ama futbolda bunlar var. Bundan sonra her şey bizim elimizde. Adana Demir, Karagümrük ve Pendik ile oynayacağız. Bu maçları şansın da yardımıyla kazanıp ligde kalmak istiyoruz. En önemli destekçimiz onlardı. Galibiyet armağan etmek isterdik ama olmadı. Taraftarlara da destekleri için teşekkür ediyorum. Sonuna kadar bizi desteklesinler, yanımızda olsunlar. Sonuca göre biz her türlü tepkiyi göstermek de onların hakkı" diye konuştu. İHA