1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kazanacağız
Kazanacağız

Kazanacağız

MHP’nin Gaziantep mitingindeki kalabalığı gören genel Başkan Devlet Bahçeli şaşkınlığını gizleyemedi ve “gelin görün ey anketçiler, gelin de...

A+A-

MHP’nin Gaziantep mitingindeki kalabalığı gören genel Başkan Devlet Bahçeli şaşkınlığını gizleyemedi ve “gelin görün ey anketçiler, gelin de MHP’nin seçimi nasıl kazanacağını görün”dedi.

AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile devam eden mitinglerin sonuncusunu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. Onbinlerin katıldığı mitingte Bahçeli, "Bu seçimlerde MHP'de var.  Sandığa gittiniz, oy pusulası aldınız şöyle bir süzdünüz. Sonunda baktınızki oy pusulasının sonunda 3 hilal var. Asena bakışıyla, Bozkurt bakışıyla görüyorsunuz ve diyorsunuzki ben yerimi buldum. Oyum MHP'ye diyorsunuz" dedi. Anketleri eleştiren Bahçeli, "Millet seçimin AK parti ve CHP arasında geçeceğini iddia ediyor. Gelin efendim gelin. Meydanlara gelin de MHP'nin seçimi nasıl kazanacağını görün" mesajını verdi. 

Bahçeli'nin geç geldiği miting Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bahçeli coşkulu bir kalabalığa hitap etti. Sabah başlayan hazırlıkların miting saatine kadar sürdüğü Gaziantep'te Devlet Bahçeli, önemli mesajlar verdi. Konuşmasının büyük bölümünü AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek sürdüren Bahçeli, mitingi dolduran onbinlerden oy istedi. Kalabalığa koro halinde Mustafa Erzin, Burhan Gündüz ve Mustafa Akdoğan ismini söyleten Bahçeli kalabalıkla moral buldu.  Bahçeli, "İşte Gaziantep budur, dedirten bir toplantı, sizlere şükranlarımı sunuyorum" dedi.

KAZANACAĞIZ 

Gazianteplilere meydanları şereflendirdiği için teşekkür eden Bahçeli, "2 gün sonra seçimlere gidiyoruz. Türk siyasi hayatında çok önemli ve seçkin bir yeri olan, Türkiye'de milletimize hizmet etmeyi ilke kabul eden MHP bütün siyasi partilerden önce seçimlere hazırlanmıştır. Ben buradan bütün siyasi partilerimize ve seçmenlerine başarılar diliyorum. Ve üzerine basa basa söylüyoruz. Bu seçimlerde, Türkiye'de olduğu gibi Gaziantep'te de MHP vardır diyoruz ve kazanacağımı belirtiyoruz" dedi. 

ANKET ŞİRKETLERİNE ELEŞTİRİ

Bahçeli, yapılan anketleri de eleştirdiği konuşmasında, "Efendim seçimler Gaziantep’te kimler arasında geçer. Kamuoyunu yönlendirmek için haksız yere kazanç sağlayanlar yapılan araştırmalarda Gaziantep’te AKP, CHP arasında birkaç puanla şöyle olur böyle olur diyorlar. Peki siz bu araştırmaları kaç kişi ile yapıyorsunuz. Bizim kullandığımız anketörler 3 bin 200, sizinki 4000 öteki, 4500. Yani bu kadar kişiyle telefonda konuşacaksın. AKP’mi CHP’mi diyeceksin. Bir kısmı o bir kısmı bu diyecek. Sonra bunlar arasında yarış var diyeceksin. Ey utanmazlar; telefonla konuşacağınıza gelinde Antep'in meydanına bakın. Burada onbinler var. Burada ne AKP ne CHP herkes için MHP diyenler var. Şimdi seçimlere bir hafta kala bu anketörler hele hele bazı liderlerin cebinde yazdıkları notlarla millet aldatılıyor. Şimdi soruyorum bu meydandaki vatandaşlarıma. Kimi büyükşehir belediye başkanı yapacak. Sayın Mustafa Erzin bey’i. Şahinbey'de Burhan Gündüz, Şehitkamil Mustafa Akdoğan'ı" diye konuştu. 

3 HİLAL'E DİKKAT 

"Değerli arkadaşlarım böyle bir durum karşısında Şahinbey, Şehitkamil’i dikkate aldığımızda sandığa gittiniz" diye devam eden Bahçeli, "Oy pusulası aldınız, şöyle bir süzdünüz. Sonunda baktınızki oy pusulasının sonunda 3 hilal var. Asena bakışıyla görüyorsunuz. Bozkurt bakışıyla görüyorsunuz ve diyorsunuzki ben yerimi buldum Mustafa Erzin diyor vuruyorsunuz, Burhan Gündüz, Mustafa Akdoğan deyip vuruyorsunuz. Tabi kendi ilçelerinde Oğuzeli kazanacağımız bir yer ve Sait Kılıç var orada. Vakit olsaydı Kilis’e de gidecektim. Orada mühürü vuracaktık. Ama Kilisliler’den özür diliyorum. Sandığa gittiğinde sende göreceksin 3 hilali. Vur Hasan için. Bu seçimler inşallah milletimizin hayrına vesile olacaktır. Onun için değerli vatandaşlarım merkezde ve 9 ilçesinde hep beraber sesleniyoruz. Gaziantep bütün ilçelerde ve büyükşehirde herkes vardır diyorlar ama MHP var oğlu vardır" dedi. 

ERDOĞAN'A ELEŞTİRİ 

Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan oy kaymasına uğrayacak. Gittikçe oy kaybedecek.  Ya neden oy kaybettiğini söyleyecek, ne de yüce divana gitmekten başka çaresi olmayacaktır. Fazla vaktinizi almak istemiyorum ama sandıkla sokak arasında bir tercihte bulunmak lazımdır. Sokağı hareketlendirerek, toplumu kamplaşmaya, cepheleşmeye sokarak birbirimizi kıydırmaya kimse teşebbüs etmemeli. Ama sandığa güvenerek 18 yaşındaki evladımızıda yanımıza alarak 30 Mart’a gitmeli oylarımızı kullanmalıyız ve siyasi iktidara ders verecek bir oy azalmasını sağlamalıyız. Bunu yaparken özellikle söylüyorum son günlerde bazı kışkırtmalarl toplumda özellikle gençlerimizi bir çok yanlışlara çekmek isteyenler var. Milliyetçi, ülkücü kardeşlerimiz ve MHP üzerinde oyun oynamaya çalışanlar var. Çünkü milliyetçi, ülkücü hareketin güçlenmesinden, hesap vereceğini her zaman akıllarından çıkaramıyorlar"

BÖYLE YÖNETİM OLMAZ 

"Bizim Gaziantep’in şu mahallesinde belediyenin yaptırdığı fiskiyeli bir havuz var gel şu havuza bir gir bakalım halin ne olacak" diyen Bahçeli, "Dışarıya çıktığında cıbıl cıbıl ıslanmış olursun sen. Ama 630 milyon dolar havuzda var ise Amerikan yeşil doları ise orası bizim yörüklerin, koyun yününden yaptıkları döşşek gibi orada adam ıslanırmı. Bir başbakan partisi, bakanları ve hatta ailesine kadar uzanan tartışmaların yoğunlaştığı bir ortamda birgün televizyonlara çıkıp bu yolsuzluk ve rüşvetin üzerine kesin olarak gideceğiz bunların hepsini adalete teslim edeceğiz. Kim yapmışsa hesabını verdireceğiz, bunun hesabını soracağız yerde ağzına yolsuzluk ve rüşveti almıyor. Aksine "bana komplo ve montaj yaptılar, beni iktidardan uzaklaştırmak istiyorlar, bunun içinde yargıyı kullanıp yargı darbesi yapmak istiyorlar" deyip televizyonlarda kendisini hep koruyan herkese hakaret ediyorsun. Neden 8 bin polisi yerinden ediyorsun onlar Türk polisidir. Görevi can ve mal emniyetini sağlamak insanları huzur ve güven içinde yaşatmaktır. Yolsuzluk ve rüşvet yapanın üzerine gitti diyerek sekizbin polis kardeşimizi nasıl kış günü dağıtırsın. Valileri yerinden ediyorsun 784 savcı ve hakimi yerlerinden oynatmış yerine yandaşlar getirmiş. Böyle bir yönetim olmaz, böyle bir yönetim sonrasında aziz vatandaşlarım Recep tayyip erdoğan artık siyasi yönden tükenmiş yolsuzluk ve rüşvete bugüne kadar almadığı tedbirler üzerinde batmış ve çıkış kalmamıştır. O sebepten dolayı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi ömrü tükenmiştir. Recep Tayyip Erdoğan artık bitmiştir. Ve Recep Tayyip Erdoğan yakın bir tarihte Türk Siyasi hayatından çekilmek mecburiyetinde kalacaktır. Başbakan olmak artık onun için mümkün değil" LEYLA ÖZEKŞİ POLAT - MERAL KINACILAR- BAHRİ GEBEL-MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.