AK Parti’nin Gaziantep’te başarılı sonuç almasında MHP’nin etkili olduğunu söyleyen Atay, Yeniden Refah Partisi ve eski AK Partili isimlere yüklendi. Atay, AK Parti’nin asıl darbeyi Yeniden Refah Partisi’nden aldığını belirterek, “Kaybettiren Yeniden Refah, kazandıran MHP oldu’’ dedi. 

MHP bayramın ilk günü il binasında bayramlaştı. Partililerin ilgi gösterdiği törende Sermet Atay verdi veriştirdi.  Atay, AK Parti’nin asıl darbeyi Yeniden Refah Partisi’nden aldığını kaydetti. Atay, MHP’nin, Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin 2023 Seçimlerinde Gaziantep’te başarılı sonuçlar alınmasında etkili olduğunu, 31 Mart Yerel Seçimlerinde de aynı etkinin söz konusu olduğunu söyledi. 

MHP’NİN ETKİSİ BÜYÜK

Atay, MHP etkisiyle Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey, Nurdağı, İslahiye ve Araban seçimlerinin kazanıldığını anlattı. Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakına ağır bir darbe vurduğunu söyleyen Atay, Nizip Seçimlerini örnek gösterdi. Nizip’te AK Parti Adayı Hacı Fevzi Akdoğan, Yeniden Refah Partisi Adayı eski AK Partili isim Mustafa Doktoroğlu ve CHP Adayı Ali Doğan arasında geçen seçimlerde AK Partili iki isim arasında geçen rekabette kazanan ismin CHP’li Doğan’ın olduğunu söyledi.

AK Parti heyetinden Yılmaz’a ziyaret AK Parti heyetinden Yılmaz’a ziyaret

ARABAN’DA GÜÇLÜ GALİBİYET

Atay, Araban Belediye Başkanlığı Seçimlerine de değindi. Çok sayıda ismin aday olduğu seçimlerde, CHP’den Araban Belediye Başkanlığına seçilen, daha sonra AK Parti’ye geçen ve yeniden aday gösterilmeyince Yeniden Refah Partisi’ne geçen Hasan Doğru ile MHP Adayı Mehmet Özdemir’in yarıştığını aktaran Atay, Araban’da güçlü bir galibiyet kazandıklarını söyledi.