AK Parti İl Başkanı Murat Çetin’in istifasını yorumlayan Şahin, “Biz 18. kez teraziye çıktığımız için, kurumlar kişiye özgü çalışmaz. Kurumsal kapasite vardır. Ben bugün varım yarın yokum. Burada önemli olan kurumun işlerinin devam etmesi. Hiçbir etkisi olmaz. İnşallah çok güzel bir sonuç alırız. Bir de sonuçta kendi kararı” dedi. 

Seçimde Türkiye ortamasından yüzde 10 daha fazla oy alacaklarına inandıklarını söyleyen Şahin, “Birleştiklerinde de biz yanlarına gittik hayırlısı olsun dedik. Seçime tek tek katıldıklarında da hayırlı olsuna gittik. Çünkü bu şehirde kutuplaştırmak, kavgacı bir siyasetten daha çok, şehrin partiler üstü duruşunu artırmak istiyoruz. Bugün bize lazım yarın herkese lazım. Şehirde o kapsayıcılık kuşatıcılık, birbirini anlama dinleme, kapıyı açık tutma, partisi ne olursa olsun, birlikte yol gitme duygusu konusunda çok ciddi bir çalışmamız var. Bu çalışmanın da toplumda ciddi bir karşılığı var”

BİRLİKTE YOL YÜRÜMEMİZ LAZIM

Şahin, “Milletimiz enteresan bir millet hem kavga edeni seyreder hem de niye kavga ediyorsun der. Biz Yunus Emre ve Mevlana’nın baktığı yerden şehre bakıyoruz. Birlikte iş yapmaya birlikte yol gitmeye çalışıyoruz. Ben teknik odalardan çok yüksek oy alacağım kanaatindeyim. Çünkü bir mühendis bakış açısıyla gittiğimde, diyorum ki partin, yaşam şeklin ne şekilde olursa olsun, bu şehri yüksek teknolojiye çıkarma hedefimiz varsa bizim birlikte yol yürümemiz lazım. Onlar da bunu çok ciddi anlayışla karşılıyorlar. Bu kadar küçük İstanbul dediğimiz sorunlu olan, kozmopolit bir şehri sorun çözme kapasitesi yüksek tutup, umudu yeşertiyoruz. Biz hep Türkiye ortalaması kaçsa yüzde 10 fazla aldık”

YRP'nin Gaziantep gururu YRP'nin Gaziantep gururu

NURDAĞI OLAYI 

Şahin, Nurdağı ile ilgili soruya, “Hukuk devleti bu süreçte çalıştı. Şu anda Nurdağı Belediye Başkanı hem kendisi hem meclis üyesi cezaevinde. Toplum da bunu izliyor. Hem Çevre Bakanlığımız hem de Adalet Bakanlığımızı işin sıkı takipçisi. Mülkiyet ve yaşam hakkı en temek hak. Bir mağdur ve mazlum durumu olmamalı adalet herkese lazım” cevabını verdi