Programa, Vali Kemal Ceber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz katıldı.   KATODER Başkanı Sabiha Doğan, birinci yıldönümlerine katılan herkese teşekkür ederek, derneğin bir yıl içinde gerçekleştirdiği faaliyetlerden bahsetti.

Fırat’ın suyu hayat verecek Fırat’ın suyu hayat verecek

KATODER Başkanı Sabiha Doğan, konuşmasında derneğin kuruluşundan bu yana geçen bir yıllık sürede elde edilen başarılara ve yapılan çalışmalara değindi. Doğan, “Bir yıl önce çıktığımız bu yolda, topluma fayda sağlama amacıyla pek çok projeye imza attık. İnsan, çevre ve doğaya duyarlılıkla yaklaştık ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkı sağlamak için çalıştık. Bu süreçte bizi destekleyen tüm üyelerimize ve gönüllülerimize teşekkür ederim” dedi.

ETKİLİ VE GÜÇLÜ PROJELER

Gala etkinliğinde Gaziantep Valisi Kemal Ceber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz da konuşmalar yaptı. Vali Kemal Ceber, KATODER’in toplumun her kesimine hitap eden çalışmalarını takdir ettiğini belirterek, “KATODER, kısa sürede büyük işler başardı. Sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yaparak daha güçlü ve etkili projelere imza atabiliriz” dedi. Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar ise, KATODER’in toplumsal duyarlılık ve fayda anlayışını konuştu. Uçar, “KATODER’in çalışmaları, toplumsal bilinç ve duyarlılığı artırmaya yönelik önemli adımlar içeriyor. Bu tür sivil toplum kuruluşları, toplumumuzun gelişimi için büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Feray Yılmaz da konuşmasında, KATODER’in topluma yönelik projelerinin önemine değindi. Yılmaz, “KATODER’in yapmış olduğu çalışmalar, Gaziantep ve çevresinde toplumsal gelişimi destekleyen nitelikte. Bizler de yerel yönetimler olarak bu tür projelere her zaman destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu. 
 

Editör: Ebru Kont