1. YAZARLAR

  2. Tamer Abuşoğlu

  3. KARINCALI KABAK AŞI
Tamer Abuşoğlu

Tamer Abuşoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

KARINCALI KABAK AŞI

A+A-
Siyasi partiler 12 Haziran'da yapılacak Genel seçimlerde görücüye çıkacak aday listelerini YSK'ya teslim etti.
Değişimlerin dönüşümlere tekamül ettiği listeler büyük gürültüler kopartacak.
Zira hayal kırıklıkları sadece adaylar açısından değil, kimi partilerdeki köklü siyasal değişimlerle oluşacak bu kaos ortamı seçmenlere ve onların tercihlerine kadar uzayıp gidecek.
AKP bildik ve tanıdık siyasetiyle durmak yok, yola devam diyerek yenilenen kadrosuyla Türkiye'yi iyi ambalajlanmış bir kutuda Batı'ya sunacak.
Taraf olmayanlar bertaraf olurlar ayarıyla AKP'ye yandaş olan TÜSİAD yeni Anayasa çalışmalarıyla şer cephesine dahil olurken, görünen manzara bölünme ve emperyalizme teslimiyet anlamındaki bu seçimi daha önemli ve hayati kılıyor.
12 Haziran'da çıtayı biraz daha yükselterek, 30-35 milletvekiliyle TBMM'de yeni Şeyh Saidler, yeni Seyit Rızalar, yeni Saidi Kürdiler hedefleyen BDP, listelerindeki eski tüfek solcular ise tam bir hayal kırıklığı.
PKK'nın legal kanadını oluşturan BDP içindeki sol kökenlilerin tek bir izahı var. Emperyalizmin dümen suyuna girmek ve marksist sol'a ihanet.
CHP'de ise Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığıyla başlayan süreç Mustafa Kemal'in partisinde bir cadı avının başladığını gösteriyor.
Heyecanı giderek sönmekte olan Kılıçdaroğlu sonrası CHP'de, değişim adı altındaki dönüşüm ve ABD ziyaretiyle izlenen biat politikası fazlasıyla manidar.
Hele hele Sorosçu, Tesevci, Cemaatçi ve light PKK'lılarla tam bir Hisseli Harikalar Kumpanyası'na dönüşen Parti meclisi evlere şenlik.
Allah, CHP içinde bir avuç kalan Kemalistlere yardım etsin, sabır versin diyorum, ancak CHP'lileri bu yeni süreci tartışmaya davem ediyorum.
Bütün bu gelişmelere mukabil en az sarsıntıyla yürü yolunu tayin eden parti MHP gibi görünüyor. Merkez sağdan yaptığı takviyelerle bu kesime de göz kırpan MHP, TBMM'de daha fazla temsil kabiliyetini hedefliyor.
Ancak MHP'nin en büyük kamburu parti içinde yuvalanan cemaatçi yapılanma. AKP'nin MHP içinde hareketlendirmeye çalıştığı bu gruplar, MHP'yi alt etme siyasetinin de bir gereği.
13 Haziran sabahı oluşacak parlamenter yapı AKP-BDP ittifakına, CHP'nin light PKK'lılarla yapacağı katkı damgasını vuracak.
Türkler, Anadolu coğrafyasında geleceğinin oylandığı bu seçimler sonucu oluşacak tablo ile devleti ve kendi milli varlığını terazileyecek.
Hiç kuşkusuz bu seçimle birlikte MHP'nin ve CHP içindeki Milli Güçlerin TBMM'deki işleri biraz daha zorlaşacak. Görüntü bu...
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.