Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı, 11 il ve 177 sporcunun katıldığı Anadolu Yıldızlar Karate Grup Şampiyonası’nda Gaziantep kız ve erkekler genel klasmanda birinci oldu.
15-16 Mart 2014 tarihlerinde Nizip’te yapılan ve birinci olan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı Elazığ’da yapılacak olan Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.
11 il ve 177 sporcunun katıldığı Anadolu Yıldızlar Karate grup Şampiyonasına, 5 sporcuyla katılan Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı, 3 birincilik ve 2'de üçüncülük alarak genel klasmanda birinci oldu. N. İlayda Polat, Songül Omalar ve Tolga Çip birinci olurken, Betül Siviş ve Elif Akyüz ise üçüncü oldu.
Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mehmet Demirbaş, karatede artık Gaziantep’in en iyi takımlarından biri olduklarını ifade ederek, “Alınan iyi dereceler bizleri çok memnun ediyor. Sporcularımızın bu doğrultuda başarılarınıza yenilerini ekleyeceklerinizi yürekten inanıyorum” diye konuştu.