LİTVANYA'DA YAŞIYOR

2019 yılında futbolu bırakan Karcemarskas Türkiye’den ayrılarak ülkesi Litvanya’ya gitmiş ve şimdiler ise ailesiyle birlikte bol, bol vakit geçirdiğini söyledi. Gaziantepspor’da görev yapan genel menejer Erhan Yüksek ve kırmızı-siyahlı takımda tercümanlık yapan Serkan Gürbüz aracılığıyla ulaştığımız Litvanyalı kaleciye şimdilerde neler yaptığını sorduk ve kendisine ait birkaç özel fotoğraflarına erişebildik. Karcemarskas Gazete aracılığımızla söylediği tek şey Gaziantep ve Gaziantepspor’un kendisinin yanında yerinin çok ayrı olduğunu ve o günleri hatırladıkça duygulandığını da ifade etti. Gaziantepspor’un kariyerinde en yüksek noktasına ulaştığı bir kulüp olduğunu söyleyen Karce, o günleri çok özlediğini söyledi.

GAZİANTEPSPOR İLE EFSANELEŞTİ

Zydrunas Karcemarskas, 2009-2010 sezonunda 1 Şubat 2009’da Gaziantepspor’a transfer olmuştu. Yaklaşık 6 yıl Gaziantepspor forması giydi. Bu süre boyuncu yaptığı olağanüstü kurtarışları ve başarılı futboluyla kırmızı-siyahlı taraftarların gönlünde taht kurmuştu Karcemarskas… Sadece Gaziantep değil tüm Türkiye’de taraflı, tarafsız herkesin takdir ettiği kaleci olmuştu ve o artık Gaziantepspor taraftarının efsane kalecisi Karcemarskas olmuştu. Litvanyalı kaleci önemli başarılara imza attığımız Kamil Ocak Ocak Stadyumu tünelinden ısınmak için sahaya çıktığında taraftarların “Karcee, Karceee” tezahüratlarının kulağından çınladığını ve o anlarını hiç unutmadığını söyledi… 

OSMANLISPOR’A GİTTİ

Yaklaşık 6,5 sezon Gaziantepspor forması giyen Karcemarskas, bir değişim yapma kararı verip 1 2015-2016 sezonunun ardından kırmızı-siyahlı takımla sözleşmesinin ardından o zamanın gözde flaş takımlarından Osmanlıspor’a transfer olmuştu. Ayrıca o sezonun Kamil Ocak Stadyumunda maliye tarafındaki kale arkasına gitmemesi için taraftarlar Karcemarskas fotoğrafının yer aldığı fotoğrafta açılmıştı ancak Litvanyalı kaleci artık bir değişim yapmak kararı vererek başkentin yolunu tutmuştu Burada ise yaklaşık 3 yıl kalan Karcemarskas, ülkesine dönüş yaptı. 

ŞİMDİ NE YAPIYOR

Ankara’dan ayrıldıktan sonra futbolu bırakan ve ülkesine dönerek kenara çekilen Karcemarskas, ailesiyle birlikte zaman geçirdiğini ve zaman, zaman veteranlarla birlikte maç yaptığını söyledi. Sürekli farklı akviteveler yaptığını ve bol, bol balık tutarak stres attığını belirten Litvanyalı kaleci peki tekrar ‘futbola dönüş yapacak mı’ sorusuna ise; “Şu anda bir planım yok ama ileride kaleci antrenörlüğü lisansı almak istiyorum. Bu lisansı aldıktan sonra neler olduğunu o zaman göreceğiz.”

GAZİANTEP’İ, GAZİANTEPSPOR’U VE EN ÖNEMLİSİ O TARAFTARI ÇOK ÖZLEDİM

Ligler 26 Mayıs'ta bitecek Ligler 26 Mayıs'ta bitecek

Karcemarskas son olarak duyduğu özlemi dile getirdi ve çok özlediğini söyledi. Karcemarskas, “Gaziantepspor kariyerimin en yüksek noktasına ulaştığım bir kulüp. Orada çok güzel günler geçirdim. Şehri, Gaziantepspor’u ve o Kamil Ocak Stadyumundaki anılarımı ve taraftarlarımızı çok özledim. Tüm Gaziantep’e, beni unutmayan herkese sevgi ve selamlarını gönderiyorum. Tabii imkan olursa tatil içinde olsa yeniden Gaziantep’e gitmeyi istiyorum” diye konuştu. Spor Servisi