1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Kapsamlı Bulut eğitimi -4-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Kapsamlı Bulut eğitimi -4-

A+A-

İnovasyon ile ölçeklenebilecek sürekli bir öğrenme modelini destekleyin

Kuruluşunuz kapsamlı bulut eğitim programlarına yatırım yaptığında, bu girişimlerin olumlu iş sonuçları doğuracağını tahmin edebilirsiniz ancak öğrenmeye yönelik bir şirket kültürünün uzun vadedeki etkisini öngöremeyebilirsiniz.

Bunu göz önünde bulundurarak, eğitim programlarının, talep ve istekleri karşılamak için sürekli öğrenme modellerini desteklemeleri gerekir; örneğin bugün konu bulut iken, yarın makine öğrenimi olabilir. Şirket sponsorluğundaki öğrenme etkinlikleri, hackathonlar ya da oyunlaştırma çalışmaları öğrenmeye olan ilgiyi artırabilir, katılımı teşvik edebilir ve topluluk oluşturabilir.

Konu, sürekli öğrenme ve gelecekte oluşabilecek beceri açıkları olduğunda, tek seferlik eğitimler belirli ekiplerin ya da projelerin ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olabilir, oysa her ekip üyesi için geçerli daha kapsamlı ve uzun vadeli bir öğrenme stratejisi, işletme genelinde daha geniş bir inovasyon sağlanmasına ve sadece BT ekiplerinin değil tüm çalışanların sektöre ayak uydurmasına yardımcı olabilir. 

Eğitim modelinizi gelecekte başarı sağlamak üzere oluşturun

Kapsamlı eğitimler ile desteklenen bulut teknolojileri, hem kuruluşunuzun BT altyapısını hem de bir bütün olarak işinizi dönüştürme potansiyeline sahiptir. Çalışanlarınızı buluta öncelik veren bir zihniyet ve kuruluşunuzun buluttan tam olarak yararlanmasına yardımcı olacak beceriler ile donatmanın ilk adımı, mevcut bilgi açığını anlamaktır. Bütünsel bulut öğrenimine yatırım yapmak, kuruluşunuzun köklü bir şekilde dönüşmesine ve uzun vadede sürdürülebilir büyüme, gelişme ve beceri geliştirme sağlamasına olanak tanır. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.