1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Kapsamlı Bulut eğitimi -2-
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Kapsamlı Bulut eğitimi -2-

A+A-

Bulut becerileri eğitimi ile kuruluşunuz genelinde bulut yetkinliği sağlamanın birçok avantajı vardır:

Çalışanlarınıza daha hızlı inovasyon ve daha geniş çapta deneyler yapmaları için ihtiyaçları olan bilgi ve güveni sağlar.

Herkesin ortak terminolojiyi kullanması ve bulut dilinde daha akıcı konuşması sayesinde iş ve teknik personel arasındaki bariyer ortadan kalkar.

Ekipler daha verimli bir şekilde iş birliği yaparak müşteri ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde teknik çözümlere çevirebilir.

 Amazon Web Services (AWS) Eğitim ve Sertifikasyon Direktörü Maureen Lonergan, kapsamlı bir bulut eğitim programı oluşturmak ve kuruluşunuz genelinde bulut yetkinliğini teşvik etmek için atmanız gereken beş adımı açıklıyor.

Bulutu destekleyen topluluklar oluşturun

Kapsamlı bulut eğitimi, bulutun potansiyelini ve pratik uygulamalarını anlayan, çekirdek bir uzman grubu oluşturulmasıyla başlar. Bulutu bir “etkinleştirme motoru” olarak benimsemek, iş operasyonlarının neredeyse tüm seviyelerinde bir teknoloji değişimi yaşanmasını sağlar.

Bu grup sizin Bulut Etkinleştirme Motorunuzdur (Cloud Enablement Engine, CEE) ve kuruluş içindeki geliştirici, ağ mühendisi, veritabanı yöneticisi veya güvenlik ya da finans uzmanları gibi farklı rollerden seçilen bulut uzmanlarından oluşur. En iyi uygulamaları ve çerçeveleri geliştirip kurumsallaştırır, kuruluşun buluta geçişini yönetir ve bulut eğitim programını hızlandırırlar. Bunu yaparken, içerden değişimi teşvik eden influencerlar ya da akıl hocaları olarak hareket ederler. CEE’leriniz çalışanlar arasında öğrenim sağlanmasına, bulut ile elde edilen temel iş başarılarının tanınmasına ve yenilikçi yaklaşımların vurgulanmasına yardımcı olur. SÜRECEK

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.