Protokole; Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve Kızılay Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik katıldı. Tahmazoğlu, “Kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza spor ayakkabısı hediye ediyoruz” dedi. 

KATODER’in gurur günü KATODER’in gurur günü

Protokolde konuşan Vali Çeber; “En güzel en anlamlı protokollerden birini imzalayacağız. Kızılay denilince insanlarımızın aklına ilk gelen kan ve kan bağışı. Kızılay ihtiyaç olan her yerde var. Kan bağışı toplumda en çok karşılığı olan herkesin bağışta bulunduğunda vicdanen ve iyilik anlamında yapmış olduğu ve hissettiği en önemli fikirlerden birisi. Bende bir kan bağışçısı olarak herkesi kan bağışı yapmaya davet ediyorum. Çünkü kan vermek hem çok sağlıklı hem de vicdanen iyiliğe merhamete dokunan duygular olduğunu biliyorum” şeklinde konuştu.

DEMOKRASİ MEYDANI’NA DAVET

Şahinbey Belediye başkanı Mehmet Tahmazoğlu konuşmasında, “Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyemiz ve Türk Kızılay iş birliğinde her yıl geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışı kampanyamız bu yılda 27-28 Mayıs'ta demokrasi meydanında gerçekleşecek. Ben göreve geldiğim 2009 yılında kendi belediye personellerimiz arasında başlatmıştık. Sonra yıllar itibariyle geleneksel hale getirerek tüm Gaziantep halkını kapsayacak şekilde Demokrasi Meydanı’na taşıdık. Verdiğimiz bir kanla üç kişiye can vermiş oluyoruz. Hiç tanımadığımız insanlara fayda sağlamış oluyoruz. Ben emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve kampanyamıza destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. ‘Kan verelim, sağlıklı kalalım, spor yapalım, sağlıklı kalalım’ diyoruz.” dedi.

BAĞIŞ ÇOK ÖNEMLİ

Türk Kızılay Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik ise, “Bilindiği üzere Türk Kızılay kendine teslim edilen görevi gerçekleştirme konusunda yıllardan beri kan toplama hizmetlerini ifa ediyor. 2023 yılında Türk Kızılay’ımız hastanelerimizden talep edilen 83 bin ünite kanın yüzde 95'ini teslim ederek bu değerli hizmeti yerine getirmiştir. Şu an devam eden hizmetler boyutunda günlük ihtiyaçlarımız noktasında bugün yapacağımız kan bağışı kampanyası bizim için çok kıymetlidir.” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından protokol metni imzalanarak fotoğraf çekimi yapıldı. HABER MERKEZİ 
 

Editör: Ebru Kont