1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kalyoncu'da ortak akıl çalıştayı
Kalyoncu'da ortak akıl çalıştayı

Kalyoncu'da ortak akıl çalıştayı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, AR-GE alanının ve gelecekte atılacak adımların stratejik planını belirlemek ve geliştirmek amacıyla, akademisyenlerin ortak akıl platformu oluşturduğu bir çalıştay düzenledi.

A+A-

HKÜ Akademisyenlerini bir araya getiren ve AR-GE alanının belirlenerek gelecekte atılacak adımların stratejik planının ortaya çıkarılmasını amaçlayan çalıştayda,  üniversitenin AR-GE vizyonu, hedefleri ve bu bağlamdaki stratejik kararları gözden geçirilerek görüşler alındı.

KURUMSAL SİNERJİ OLUŞTU

Çalıştayın amacına yönelik konuşma yapan HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Hasan Kalyoncu Üniversitesinin mevcut AR-GE durumunu ve sahip olduğu olanakları anlattı. Çalıştayın koordinatörlüğünü yapan HKÜ Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysi İşler ise gruplara nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini anlattı. Yedi saat süren çalıştayda akademisyenler, yaratıcı strateji ve işbirliği yaparak kurumsal sinerjiyi oluşturdu.

5 AR-GE ALANI, 20 AKSİYON

Oturumlar halinde gerçekleşen çalıştayın ilk oturumunda,  her fakülte bir grup oluşturarak Ar-Ge açısından SWOT analizi yaptı.  Güçlü ve zayıf yönler, fırsatlar ve tehditler önem derecesine göre sıralandı.  Yoğun grup çalışmalarının ardından,  SWOT analizinin sonucu temel alınarak; Hasan Kalyoncu Üniversitesinin stratejik beş AR-GE alanı, gerekçeleriyle birlikte gruplardan gelen görüşlere ve önem derecesine göre derlendi. Çalıştayın üçüncü oturumunda beş AR-GE alanı baz alınarak 20 aksiyon belirlendi.  BÜLTEN

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.