Gazze protestosu Gazze protestosu

Kesintisiz 48 saat süren maraton, 100 yazılım geliştiricisini bir araya getirdi. Etkinlik, Cuma günü saat 11:00’de yarışmacılara özel olarak gerçekleştiren bir panel ile başladı ve 20 takımın katılımıyla kesintisiz 48 saat süren bir maraton şeklinde devam ederek, Pazar günü saat 17.00’da sonuçların açıklanması ile sona erdi.

İki farklı konu, iki farklı alan maratonda birleşti

İki farklı alanı birleştirerek düzenlenen etkinliğin oyun teması “Puzzle” olurken; Web teması ise “Eğitim Teknolojileri” olarak belirlendi. Etkinliğin başlangıcında alanında uzman panelistler Bilgisayar Mühendisi Mehmet Kadir Kalkan, Trunçgil Teknoloji Kurucusu ve Web Geliştirme Uzmanı Ümit Tunç, Rotatelab Kurucusu ve CEO’su Abdurrahman Koçak, İletişim Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Batu Duru, OSB Teknokent Müdürü Ekrem Tekin ve Varil Çorba Restoranları Yönetim Kurulu Endüstri Mühendisi Ahmet Şahin katılımcılara teknik becerilerini geliştirmeleri ve inovatif projeler üzerinde çalışmaları için ilham vererek, kendi uzmanlık alanlarına dair önemli bilgiler paylaştılar.

LİDERLİK YAPMAYA HAZIRIZ

HKÜ Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, bu tür maratonların Türkiye'deki yazılım geliştirme ekosistemine de katkıda bulunacağının altını çizerek, “HKÜ olarak, yazılım geliştirme, teknoloji ve inovasyon alanlarında liderlik yapmaya kararlıyız. Bu tür etkinliklerle, genç yazılımcıları ve tasarımcıları desteklemeyi ve onların yeteneklerini geliştirmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz. İnanıyoruz ki, buradan çıkacak fikirler, projeler, oyunlar ve yazılımlar ilgili sektörlerin geleceğini şekillendirecek ve topluma olumlu katkılar sağlayacaktır. Bu maraton, yalnızca bir rekabet alanı değil, aynı zamanda bilgi paylaşımı, iş birliği ve sektörle tanışma için eşsiz bir fırsat sunuyor. Her birinizin gösterdiği çaba bizim için büyük bir ilham kaynağıdır. Öğrencilerimize, hocalarımıza, OSB Teknokent’e, öğrenci topluluklarımıza, mentorlarımıza, jüri üyelerimize, paydaşlarımıza, sponsorlarımıza ve tüm katılımcılara destekleri için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.