Gaziantep Lokantacılar Kebapçılar Pastacılar Tatlıcılar Ve Baklavacılar Odası Başkanı Abdulkadir Katmerci, Kurban bayramı öncesi Kale’nin bir revizyona girmesi gerektiğini belirterek, “Tuvalet sorunu var, aydınlatmalar güncellenmeli. Araç park yeri yok” dedi.

DERE TEMİZLENMELİ

Soğukkanlı katil teslim oldu Soğukkanlı katil teslim oldu

Hösükoğlu fırının da bulunduğu adanın komple elden geçirilip, işletme olarak esnafa verilmesini isteyen Katmerci, “Bunun için alternatif de var. Katan otelinin sağında solunda ve yıkılan stadyumun orada işletmeler çıkartılarak, buradaki esnaf oraya taşınabilir. Katan otelin sağı solu boş duruyor. Mekanlar küçük, onlar için Hösükoğlu fırınının olduğu ada komple dönüştürülmeli. Derenin ıslahı temizlenmesi de gerekiyor. Alleben Deresi boylu boyunca akıyor, üzerini camla kapatalım, biz masalarımızı oraya taşıyalım, hizmeti orada verelim” diye konuştu.

PARK YERİ SORUNU VAR

Kale’nin bulunduğu adanın hızlı bir şekilde dönüştürülüp hazır hale getirilmesi gerektiğini, bu yapılırsa park sorununun da giderileceğini söyleyen Katmerci, “ Tuvalet sorunu var, park yeri sorunu var. Araç park yeri yok, bırakın gelen turistleri, bizde park yeri sorunu yaşıyoruz, ürünü indirecek kadar boşluk bulamıyoruz. Park sorununa acilen çözüm bulunması gerekiyor. Ayrıca sokak lamları da güncellenmeli. Yani hızlı bir şekilde Kale’nin bulunduğu adanın revizyona girmesi lazım.” şeklinde konuştu. Meral KINACILAR ERBEKTE