1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM…
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM…

A+A-

Yıllık izin bitti

Kaldığımız yerden devam edeceğiz.

En son yazdıklarımızda  faiz lobisi ve Ergenekon konularında kafa yoruyorduk, izne ayrılınca kendimi tüm olup bitenden soyutlamaya çalıştım.

Ama mümkün mü şarkıda dediği gibi "sussan olmuyor, susmasan olmaz, dil dursa hakim bey canda ten durmaz" durmuyor.

Ergenekon davası kararlarına canımız sıkıla dursun, faiz lobisi ümüğümüzü sıkadursun Mısır ve Suriye olup bitenler ayrı bir sıkıntı kaynağı idi.

 Kamu Çalışanı olup da 2. Toplu Sözleşme masasında pazarlanmanın buruk acısını yaşamayan var mı acaba, buradan o kadar dil döküp adeta yalvardık, çalışanı satmasınlar diye o kadar alttan aldık, bir katagülle etmesinden korktuk,  ancak hükümetin  arka bahçesi sarı sendika Memuru satmaktan çekinip , korkmadı.

Demek ki bir bildikleri varmış baksanıza üyeleri başta olmak üzere kimse sesini çıkarmadı.

Vatanına sahip çıkmaktan acizlerin dökülen kana ortak olması hiçte kabul edilir bir durum değildi. Samimiyet testine giren gönül razı olmuyor.

Vatan sızlar, vatan sızlar
Vatanım da vatansızlar
Kulak ver bak şu toprağa
Altındaki yatan sızlar

 Dizelerindeki gibi anladım ki vatan başka, Allah kimseyi vatanından yurdundan etmesin her ne kadar ülkemizde bulunan Suriyeli sığınmacılara iyi gözle bakmasam da vatansızlığın ne kötü bir şey olduğunu düşündükçe onlarında (hepsi olmasa da) gönülleri istediği için burada olmadıklarına kanaat getirdim.

Gurbette olduğumuzdan gidecek baba evimiz bir vatanımız olduğu için Allah şükrettim.

Bütün yollar bir başka yola çıkıyor, önemli olan nereye gideceğine karar vermek. Nereye gideceğini bilmedikten sonra yolların nereye gittiğinin hiçbir önemi yok.

Türkiye olarak onca sıkıntının yaşandığı bir coğrafyada dümeni kırılmış bir gemi gibi bir o yana bir buyana savrulup duruyoruz.

Siyasilerimiz bir yerlere laf yetiştirmeye uğraşıyor, bağırıp çağırıp duruyorlar, önce can önce kendi insanımızın güvenliği.

Türkiye'nin olası bir Suriye müdahalesinde en çok zarar gören ülke olması muhtemeldir, hiçbir önlemin alınmadığı halde kimyasal saldırı ihtimalleri varken bağırmak çağırmak nafile.

İstikametimiz dostluk olsun, kardeşlik olsun.

Türkiye olarak Irak'ta yaşananları unutmadan Suriye'ye benzer şeyler yaşatacak durumlara fırsat vermeyelim, başta Sn. Başbakan olmak üzere birçok devlet görevlisi Suriye'ye kısa vadeli bir müdahaleye karşı beyanlarda bulunuyor.

Uyarıyoruz şimdiye kadar Suriye'de çok yanlışa imza attık bari bundan sonra dikkatli olalım. Başkasının bostanında fazla gezmeyelim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.