1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Kadınsız kalkınma olmaz
Kadınsız kalkınma olmaz

Kadınsız kalkınma olmaz

Sanayi Odası ile Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Temsilciliği tarafından, Yerel Kalkınmada Kadının Rolü Paneli gerçekleştirildi.

A+A-

Panelde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Kalkınma yolcuğu, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısı genciyle toplumun bütün katmanlarıyla olur” derken Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, “Ülkemizin yeni pazarlara açılarak ürün yelpazesini genişletmesi, kadın erkek ayırt etmeden omuz omuza vererek çalışmasından geçiyor” dedi.

ŞAHİN:KADINI GÜÇLENDİRMELİYİZ

GSO Meclis Salonu'nda düzenlenen panelde konuşan Fatma Şahin, “Kalkınma yolcuğu, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısı genciyle toplumun bütün katmanlarıyla olur. Bu yolculukta birlikte yürümemiz gerekiyor. Kadını genel olarak güçlendirmemiz gerekiyor. Onların eğitimden sağlığa güçlü bir şekilde ayağı yere basacak şekilde güçlendirilmesi gerekmektedir. Kalkınmanın parçası olan kadının hem kariyer, hem çocuk sahibi olabileceğini, sosyal desteklerle birlikte tüm dünyaya göstermek istiyoruz” dedi. 

ÜNVERDİ:İLK MERKEZ

GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de Türkiye’nin güçlenmesinde kadınlara büyük işler düştüğünü belirterek, “Ülkemizin yeni pazarlara açılarak ürün yelpazesini genişletmesi, kadın erkek ayırt etmeden omuz omuza vererek çalışmasından geçiyor. Sizlerin üretime katılması adına Gaziantep Sanayi Odası olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalar neticesinde, Türkiye’nin ilk ve tek kadın girişimci destek merkezini, Büyükşehir Belediyemiz ve İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde kurduk” şeklinde konuştu. 

PANEL YAPILDI

KADEM Gaziantep İl Temsilcisi Sabiha Doğan ise, yerel kalkınmanın önemine işaret ederek, “Yerel kalkınmanın fakında olan bir ve bu anlamda sivil toplum kuruluşlarını koşulsuz destekleyen bir kadın başkanımız var. Sayın Valimiz aynı şekilde, kurumlarımız aynı şekilde” dedi. Konuşmaların ardından, Sabiha Doğan’ın moderatörlüğünde, iş kadınları Arzu Odabaşı, Aysel Dondurmacı, Ayşen Ahi ve  Aysel Eskici’nin konuşmacı olduğu, Yerel Kalkınmada Kadının Rolü Paneli gerçekleştirildi. İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.