1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Kadınların çığlığını duyun
Kadınların çığlığını duyun

Kadınların çığlığını duyun

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Uluslararası Dayanışma Günü önemli mesajlar verildi,

A+A-

AK Parti Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz yapılan kanunlara, kadınların çığlıklarına rağmen fiziksel ve psikolojik şiddetin devam ettiğini, kendilerinin her şeye rağmen şiddetle mücadele çağrısından vazgeçmeyeceklerini söyledi. CHP Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran, Son yıllarda yaşanan kadın cinayetlerinin hızla artış göstermesi dolayısıyla duyarlılığın ve dayanışmanın toplumun her kesimine yayılması gerektiğini söyledi. 

TÜM TOPLUMA YAPILIYOR

Kadına yönelik şiddetin sadece bir kişiye değil, tüm topluma yapıldığına dikkati çeken Yılmaz, "Aileyi parçalıyor. Geriye hayatını kaybetmiş ya da travmalarla dolu kadınlar, mutsuz çocuklar ve karanlık bir gelecek bırakıyor. Şiddet uygulayan ise insanlıktan çıkıyor." dedi. AK Partinin şiddeti durdurmaya yönelik yoğun çaba sarf ettiğini dile getiren Yılmaz,  şiddet uygulayanlara karşı yaptırımların arttığını, şiddete maruz kalan kadınlara maddi ve manevi destek verildiğini kaydetti. 

CHP: Duyarlılık ve dayanışma artmalı

CHP Kadın Kolları Başkanı Cemile Şevran, Son yıllarda yaşanan kadın cinayetlerinin hızla artış göstermesi dolayısıyla duyarlılığın ve dayanışmanın toplumun her kesimine yayılması gerektiğini söyledi. 

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle  il binasında yapılan basın açıklamasında CHP Şahinbey İlçe Başkanı Hidayet Alber’in yanı sıra kadın kolları yöneticileri de hazır bulundu. CHP İl Kadın Kolları’nın ve eş zamanlı olarak tüm Türkiye’de ki Kadın Kollarının birlikte gerçekleştirdiği basın açıklaması büyük ilgi çekti. 

ÖFKE SELİ

“Bu yıl 25 Kasım’ı pandemi koşullarının gölgesinde karşılıyoruz" diyen Alber, "Ancak hepimiz biliyoruz ki; ülkemizde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık ve hak ihlalleri artarak devam ediyor. Kadınlar şiddete, istismara, yoksulluğa, güvencesizliğe sıkıştırılmış hayatlar yaşıyor. Pandemi döneminde bu sorunların daha da büyümesi yetmezmiş gibi; kazanılmış haklarımıza dahi göz diken, kadınları “fıtrat ve kader” arasına sıkıştıran bir iktidarla mücadele ediyoruz. Kadınların kıyafetinden kaç çocuk doğuracağına, nafaka hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne kadar uzanan ellere, gereken cevabı her gün büyüttüğümüz örgütlü mücadelemiz ile veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. ‘’Kadına yönelik şiddet politiktir’’ diye haykırmayı sürdüreceğiz" dedi. 

EŞ ZAMANLI TOPLANTI

Yavuzeli'nde İlçesinde ''Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme” Toplantısı yapıldı.  İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlünün genelgesi ile ''Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Programı” kapsamında Ülke genelinde 25.11.2020 tarihinde saat 10:00’da eş zamanlı olarak yapılması planlanan toplantı, Yavuzeli İlçesinde de gerçekleşti.  Toplantı sonrasında “Aile İçi Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Birimleri” olarak görev yapan İlçe Emniyet Amirliği bünyesindeki “Büro Amirliği” ve İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki “Aile İçi Şiddet ve Çocuk Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü/Kısım Amirliği toplantıya katılan İlçe Kaymakamı Hasan Raşit Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı V. J.Ast. Kad. Üçvş Selçuk Göl, İlçe Emniyet Amiri İsmail Uzun, Toplum Sağlığı Başkanı İbrahim Halil Taşın, Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Halil Bilik ve İlçe Milli Eğitim Müdür V. Abdullah Öteleş tarafından ziyaret edildi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum