1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kadınlara tasarruf çağrısı
Kadınlara tasarruf çağrısı

Kadınlara tasarruf çağrısı

GAGİAD Kadınlar Kurulu “Gaziantep Kültürel Değerlerine Katkı Sağlayan Kadınlar” teması ile üyeleri ile buluştu.

A+A-

GAGİAD Kadınlar Kurulu Başkanı Müge Tezel kadınlara tasarruf çağrısı yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in yanı sıra  5.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şefik Atak’ın eşi Emel Atak, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman’ın eşi Adile Esra Karaduman, GAGİAD Önceki Dönem Kadınlar Kurulu Başkanları ve GAGİAD üye eşleri katılım gösterdiği toplantıda önemli mesajlar verdi.

Tezel, "Ülke olarak dar boğazdan geçtiğimiz bu günlerde biz kadınlara büyük sorumluluklar düşüyor. Yaşadığımız sıkıntıların temeline bakınca ülkemizin üzerinde yükseldiği milli değerlerimizden uzaklaştığı gerçeğini görüyoruz. Biz kadınlara hem üretime katkı koyma hem de tasarrufu arttırma hususlarında büyük görev düşüyor" dedi.

ŞAHİN: ÜST AKIL ÖNEMLİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise yaptığı konuşmada Gaziantep’in geldiği noktada ortak üst aklın öneminin altını çizdi ve Gaziantep’in elindeki zengin kültürel imkanları birer fırsata çevirmesi gerektiğini, bunun da bu işe gönül verenlerle mümkün olduğunu, her türlü kaynağın bu yolda seferber edilmesi gerektiğini belirtti.

KONUKOĞLU'NDAN KÜLTÜREL YAPI VURGUSU

Kutnia markasının kurucusu Julide Konukoğlu yaptığı konuşmada bir parçası olmaktan büyük mutluluk duydukları GAGİAD’ın kendileri için bir okul niteliğinde olduğunu, bu okulda önemli tecrübeler edindiklerini belirtti ve kaybolmaya yüz tutmuş değerlerin sürdürülebilir bir formatta yeniden hayat bulmasının kentin kültürel yapısı için büyük bir önemi olduğunu vurguladı.

KOÇER'DEN DİKKAT ÇEKEN HİKAYE

Gaziantep kültürünün vazgeçilmez ikilisi olan Antep işi ve bakıra yeniden nasıl hayat kazandıran Antep Sepeti’nin hikayesini paylaşan Füsun Koçer ise özellikle kadınların bu kültürün korunmasındaki rolüne dikkat çekerek. bu çabanın organize bir çabaya dönüşmesinin aynı zamanda Gaziantep kültürüne katkı koyan kadınlara sosyal haklar ve ek gelir sağlamasının öneminden bahsetti.

ÖZMEN BİLGİ VERDİ

Hışvahan’ın idareciliğini yapan Mine Özmen ise GAGİAD’da edindiği tecrübelerin kendisini iş hayatına hazırladığının altını çizerek Hışvahan’ın gelişim hikayesini misafirlerle paylaştı.  Yola çıkarken amaçlarının Gaziantep aşkı ile sadece Gaziantep’te değil, aynı zamanda Türkiye’de ses getirecek bir mekana hayat vermek olduğunu belirtti. Konuşmalarını yapan tüm konuklar bu ruhun Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in düzenlediği beyin fırtınaları ve çalıştayların bir uzantısı olduğunun altını çizerek Fatma Şahin’e katkılarından dolayı minnetlerini sundular. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum