1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Kadının korunması insanlık vazifesidir
Kadının korunması insanlık vazifesidir

Kadının korunması insanlık vazifesidir

Derya Bakbak “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, 86 yıl önce tüm dünyaya örnek olacak kararla seçme ve seçilme hakkı elde eden kadınlar, AK Parti iktidarıyla demokratik haklarını güçlendirip daha fazla temsil imkânı elde etmiştir” dedi.

A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, 86 yıl önce tüm dünyaya örnek olacak kararla seçme ve seçilme hakkı elde eden kadınlar, AK Parti iktidarıyla demokratik haklarını güçlendirip daha fazla temsil imkânı elde etmiştir” dedi.Kadınlara yönelik şiddetin son bulması ve mağduriyetlerin giderilmesi için önemli çalışmalar yapıldığının altını çizen Gaziantep Milletvekili Dr. Derya Bakbak, 24 bin aile içi ve kadına yönelik şiddet olayına KADES sayesinde müdahale edildiğini, Türkiye genelinde bin 86 aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddetle mücadele büro amirliğinin kurulduğunu ifade etti. AK Parti’nin adalet ve kalkınmayı önceleyerek yola çıktığını vurgulayan Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak “kadının korunması insanlık vazifesidir. Şunu hepimiz biliyoruz ki kadınlarımız olmadan temsilde adalet olmaz. 2023 hedeflerimize giden yolda büyük ve güçlü Türkiye’yi kadınlarımızla birlikte inşa edeceğiz. Bu duygularla tüm kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü’nü tebrik ediyorum” dedi.


ACI TECRÜBELERE SON VERDİK

Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesinin büyük bir devrim olduğunu belirten Milletvekili Dr. Derya Bakbak, Türkiye’de kadınların yıllarca kılık kıyafetinden dolayı en temel hakları olan eğitim hakkından, çalışma hakkından mahrum kaldığını, bu konuda acı tecrübeler yaşandığını kaydetti.  AK Parti iktidarıyla acı tecrübelere son verdiklerini ifade eden Dr. Derya Bakbak şunları söyledi: “Başörtülerinden dolayı, inançlarından dolayı yıllarca ötekileştirilen kadınlarımız oldu. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiğimiz mücadelelerle çok şükür bu yanlışlardan kurtulduk. AK Parti kadınları hiçbir zaman siyasetin nesnesi olarak görmedi. Cumhurbaşkanımız her zaman ‘Hanım kardeşlerimiz başımızın tacıdır. Yeni Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Kadın güçlendikçe Türkiye güçlenecek’ dedi. AK Parti Kadın Kolları üye sayımız 5 milyona yaklaştı. Kadınlarımız için seçme ve seçilme hakkının verilmesi ne kadar önemli ise, AK Parti’nin yaptığı yasal düzenlemelerle kadınlarımızın hayatın her alanında geçmişle mukayese edilemeyecek kadar ileri seviyede olması da önemlidir.”  HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.