1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Kadın girişimcilere övgü
Kadın girişimcilere övgü

Kadın girişimcilere övgü

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu'nun Meclis Toplantısı, Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Başkan Adnan Ünverdi, TOBB Gaziantep KGK Başkanı Ayşen Ahi ve KGK meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı.

A+A-

Sanayi Odası koordinatörlüğünde faaliyetlerini yürüten, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu'nun Meclis Toplantısı, Sanayi Odası Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu,  Başkan Adnan Ünverdi, TOBB Gaziantep KGK Başkanı Ayşen Ahi ve KGK meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı. Konukoğlu, kadın girişimcileri çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “İş dünyası çok büyük bir okyanus. Bu alemin içinde mücadele etmek kolay değil. Bayanlar olarak sizlerin mücadelesi daha da zor. Bu noktada üstlendiği sorumluluklarla bu meclisin çok başarılı işler yapacağına yürekten inanıyorum” dedi. 

SUNUM YAPILDI

KGK komisyonlarının faaliyetlerinin anlatıldığı toplantıda Mimar Nadide Özpekmezci ve Mimar Ceren Uğurluer’de tasarım konusunda sunum yaptı. Konukoğlu, kadın girişimcileri çalışmalarından dolayı tebrik ederek, “İş dünyası çok büyük bir okyanus. Bu alemin içinde mücadele etmek kolay değil. Bayanlar olarak sizlerin mücadelesi daha da zor. Bu noktada üstlendiği sorumluluklarla bu meclisin çok başarılı işler yapacağına yürekten inanıyorum” dedi. 

EMEĞİN MÜCADELESİ 

“Ülkemiz kadınların emeği ve mücadelesi ile yükselecek” diyen Adil Sani Konukoğlu, “Ülkemiz tarihinde de bu hep böyle olmuştur. Savaşlardan hep niye başarılı çıkmışız? Her yükün altından nasıl kalkmışız? Hep kadınlarımızın destekleriyle, verdikleri mücadeleleriyle bunu başarmışız. Ülkemizin nüfusunun yüzde 50’sini kadınlar oluşturuyor. Birlikte çalışarak, birlikte koşarak çok daha başarılı olabiliriz” diye konuştu. Çocukların günün teknolojilerine uygun olarak yetiştirilmesinin önemine vurgu yapan Konukoğlu, “Çocukların, gençlerin elinden tutarak onlara yardımcı olalım, onları yapay zeka konusunda muhakkak eğitelim. Çünkü gelecekte birçok mesleği robotlar yapacak. Bu konuda destek olmaya da her zaman hazırız. Çalışmalarınızda girişimci kadınlara yönelik kurulan, Gaziantep Kadın Girişimci Destek Merkezi’ni ve GSO-Mesleki Eğitim Merkezi’ni kullanabilirsiniz” şeklinde konuştu.

YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ 

Sözlerine 'Barış Pınarı Harekatı'na destek vererek başlayan TOBB Gaziantep KGK Başkanı Ayşen Ahi, “Şehrimizde kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla politika belirlemek ve girişimcilik kültürünün kadınlar arasında gelişmesine öncülük etme misyonuyla yolumuza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.