1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İYİ Parti'nin ilk aday adayları
İYİ Parti'nin ilk aday adayları

İYİ Parti'nin ilk aday adayları

24 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesinde İYİ Parti il başkanı İzzettin Şahin ile ikinci başkan Av. Oğuz Hocaoğlu aday adaylığını duyurdu

A+A-

İl binasında toplantı yapan Şahin ve Hocaoğlu, erken seçimde Türkiye’de ve Gaziantep’te iktidar olacaklarını savundu

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak  genel seçimler öncesi İYİ Parti Milletvekili aday adayları ortaya çıkmaya başladı. İYİ Parti İl Başkanlığında  düzenlenen basın toplantısı ile aday adayları Kurucu İl Başkanı İzzettin Şahin, İl ikinci başkanı Avukat Oğuz Hocaoğlu ve yönetim kurulu üyesi Nermin Tuzcu, Milletvekili genel seçimleri için aday adayı olduklarını açıkladılar. Toplantıya partililer büyük ilgi gösterirken, aday adayları dakikalarca alkışlandı.

ŞAHİN: GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VE GAZİANTEP İÇİN ADAYIM

Türkiye’nin aydınlık yarınlar için İYİ Parti’ye ihtiyaç duyduğunu söyleyen İYİ Parti Gaziantep Kurucu İl Başkanı İzzettin Şahin Milletvekilliği aday adaylığını açıklayarak şu ifadelere yer verdi, “Ülkenin içinde bulunduğu durum dolayısıyla erken seçim kararı alındı ve İYİ Parti de seçim startında ülkenin umudu ve güneşi olarak halkın gönlünde her geçen gün daha fazla yer ediniyor. İYİ Parti Kurucu İl Başkanı olarak bu süreç içerisinde ülkenin içinde bulunduğu duruma İYİ Parti’nin ailesi olarak çözüm üretme konusunda elimizden geldiği kadar çözüm üretici yol göstermeye gayret ettik. 24 Haziran günü yapılacak olan erken seçim gereğince ve partimizin seçim tüzüğü gereğince il başkanlık görevimden milletvekilliği aday adaylığım dolayısıyla istifa ediyorum. Neden milletvekili adayı oldum diye bakılacak olursa huzur için adayım, insanların kandırılmasına dur demek için adayım, ekonomik istikrar için adayım “dedi.

HOCAOĞLU: İYİ PARTİ TÜRKİYE’NİN İHTİYAÇLARINDAN DOĞDU

İYİ Parti’den milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Avukat Oğuz Hocaoğlu, “24 Haziran 2018 genel seçimleri kapsamında İyi Parti’de aday adaylığımı açıklıyorum. İyi Parti Türkiye’nin ihtiyaçlarından doğmuş bir partidir. AK Parti Türkiye’nin ihtiyaçlarında 2002 yılında karanlıklarda doğdu. Umut olarak doğdu ve iyiliklerle doğdu ancak gelinen süreçte kandırıldım denilerek partinin amaçları dışına çıkıldı. Bizleri de kandırdıklarını sandılar. Kandırılmayanlar Meral Akşener’in önderliğinde İYİ Parti’yi kurdular. Biz kandırılmadık, kandırmayacağız ve kandırılmaya da dur diyeceğiz. İl Divan üyeliğinden, İl Yönetim Kurulu üyeliğinden 25.04.2018 tarihi itibari ile istifa ediyorum” diye konuştu

TUZCU: TÜRKİYE’NİN İYİ OLMASI İÇİN ADAYIZ

Çıkılan yolda Türkiye’nin geleceği için İYİ Parti’nin kurulduğunu söyleyerek kendisinin de İYİ Parti’nin destekçisi olduğunu belirterek İYİ Parti’den aday adaylığını açıklayan Nermin Tuzcu, “Bu yola çıkarken genel başkanımızın yanında yer alıp önce yönetime destek çıktığımız gibi şimdi de milletvekilliğine adayız. Kadınlarımız için, gençlerimiz için, Türkiye için ,İYİ olmak için bu yola baş koyduk. Bu konuda destek bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.