Başkülekçi’nin 4 aydır il binasının kira, elektrik, su ve doğalgaz faturalarını ödemediğini öne süren Başaran, “Ya parayı ödeyin ya da binayı boşaltırım” dedi.

Büyüksehir teyakkuzda Büyüksehir teyakkuzda

6 AY PEŞİN ÖDEDİK

İyi Parti Gaziantep eski İl başkanı Mehmet Başaran yeni il başkanı Şerif Başkülekçi’nin il binasının kirasını ödemediğini öne sürdü. Başaran sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Başkülekçi’nin, 4 aydan beri il binasının ne kirasını ne de elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödemedi. Biz orayı kiralamak istediğimizde içinde oturan biri vardı. Bina için para harcamışlar. Biz ev sahibine 6 aylık peşin para ödedik. Para harcayan kişiyle de 90 bin lirada anlaştık. 40 bin lirasını verdik. Geriye 50 bin lira kaldı.  Bunuda kiradan düşeriz dedik, ev sahibi de kabul etti. Bu sırada istifa ettim. Benden sonra göreve gelen İl Başkanı hiç para ödemediği gibi, elektrik, suyu, doğalgazı da ödememiş.  Faturaları eski abone olan avukat bey ödemiş.  Şimdi soruyorum, Avukat beyin alacağını verecek misiniz yoksa seçim üzeri binayı boşaltalım mı?  dedi.

KANITLA

Başkülekçi’nin kendisine iftira attığını öne süren Başaran, “Sen halen kira ödemedin, binanın bırak kirasını elektrik su faturalarını önceki abone sahibi Av. Kadir Yaşar bey ödedi ve parasını ödemediğimiz gibi kalkıp birde çamur at izi kalsın politikasına gittiniz ayıptır, günahtır. Attığın iftiraları  kanıtlamakla yükümlüsünüz. Görevi devraldığında partinin 400 bin lirası ver demişsin.  Öyle bir para mı var? Genel merkeze şikayetler gidince hesabı yeni aldı. Bina sahibi ile daha yeni görüşüyor.“ dedi.