1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İYİ Kİ VARSINIZ
İYİ Kİ VARSINIZ

İYİ Kİ VARSINIZ

* Vatandaş, kendini Gaziantep27 de buluyor. Çünkü kentin sorunlarına, halkın sorunlarına yer veriyor.

A+A-

* Söylenmeyenleri herkesin söylemeye çekindiği şeyleri kral çıplak diyerek açık şekilde  dile getiriyorsunuz

* Gaziantepli olarak bu festivale sahip çıkmamız gerekiyor ama yok. Program belli değil, davet bile edilmiyoruz.

* Hiç sıkıntı yok demeyi çok seviyoruz. Bizim en büyük sorunumuz bu. 

* Kentin problemlerini sümen  altı etmek, bunlar yokmuş gibi davranmak bu kente haksızlık ve ihanet etmektir

Gaziantep Kulübü Başkanı Tarık Aytekin ve yönetim kurulu üyeleriyle, hem Gazetemizin 25.yıldönümünü kutlamak, hem de Haftaya Bakış Köşesi’ndeki yazısından dolayı ifade vermek zorunda bırakılan Ökkeş Özekşi’ye destek olmak için ziyarette bulundu. Başkan Tarık Aytekin, “25 yıldır bu kentin sesi olmaya devam ediyorsunuz. Umarız daha uzun yıllar yazılarınızdan ve sizden feyz alırız, söylenmeyenleri söylemeye korkulan şeyleri yazmaya devam edersiniz. İyi ki varsınız” dedi. Ziyarette ayrıca şehrimizde düzenlenen Gastronomi festivali ile ilgilide çarpıcı değerlendirmelerde bulunuldu. Tarık Aytekin,”Maalesef çok ciddi efor ve para harcanarak yapılmaya çalışılan festival son derece kapalı bir kutu. Herkesin bir ucundan tutabileceği benim diyeceği bir festival kurgulanmıyor” dedi.

HEM TEBRİK,HEM GEÇMİŞ OLSUNA GELDİK

Gaziantep Kulübü Başkanı Tarık Aytekin ve yönetim kurulu üyeleri Arzu Ekmekçi, Sibel Gürsel, Kübra Kayın ve Hakan Köksel’in ziyaretinde  gazetemizin şehir  için üstlendiği misyon konuşuldu.  Tarık Aytekin, “Geçtiğimiz günlerde sizin yaşadığınız bir ifadeye çağrılma olayı oldu. Biz hem geçmiş olsun diyelim, hem de iyi ki varsınız nice mutlu yıllara diyelim dedik. 25 yıldır bu kentin sesi olmaya devam ediyorsunuz. Umarız daha uzun yıllar yazılarınızdan sizden feyz alırız, söylenmeyenlerin söylenmesi, korkulan şeyleri yazmaya devam ederseniz bizde keyifle sizleri okuruz. Gaziantepli olarak, Gaziantep Kulübü olarak teşekkür ediyoruz. Gaziantep 27’yi bir bütün olarak görüyorum, hakikaten bir çok haberden, köşe yazılarından faydalanıyoruz. Yazarlarınızı beğenerek okuyoruz” diye konuştu.  

iyi-ki-varsiniz.jpg

PROBLEMLERİ HALININ ALTINA SÜPÜRMEYİ SEVİYORUZ

Gaziantep 27 ‘nin özellikle son dönemlerde önemli bir misyonu olduğunu belirten Tarık Aytekin, ”Söylenmeyenleri herkesin söylemeye biraz çekindiği şeyleri kral çıplak diyerek rahatlıkla, açık şekilde  dile getiriyorsunuz. Halkın istediği de bu zaten. Vatandaş kendini sizde buluyor. Hem Gaziantepli olarak hem de Gaziantep Kulübü başkanı olarak emekleriniz için teşekkür ediyorum ve 25. yılınız kutlu olsun nice 25 yıllara diyorum. Kent olarak en büyük eksiğimiz problemlerin üstünü kapatıp halının altına süpürmek. Hiç sıkıntı yok demeyi çok seviyoruz. En büyük değiştirmemiz gereken bu. Bir problemi çözebilmek için önce problemi kabul etmek lazım. Bizim en büyük sıkıntımız bence bu. Kentin problemlerini sümen  altı etmek, bunlar yokmuş gibi davranmak bu kente haksızlık etmektir, bu kente ihanet etmektir bence” dedi.

GAZİANTEP ÇOK ÖNEMLİ BİR KENT KÜLTÜRÜNE SAHİP

Gaziantep’in ekonomik olarak büyürken, sosyal ve kültürel anlamda bu büyümeye cevap verilemediğini dile getiren Aytekin, ”Ekonomik olarak büyüyorsunuz, büyüyorsunuz ama altan sosyal, kültürel olarak büyüme bunu aşağıdan itmezse o belli bir seviyede kalıyor. Kurumlarımız, firmalarımız kurumsallaşamıyor kendi bir döngümüzün içerisinde kısır döngünün içerisinde kalıyoruz. Biz gerçekten Gaziantep’in sağduyusuna inanıyoruz, bu kent çok önemli bir kent kültürüne sahip. Bu çok yerde olmayan bir şey. Çok eski zamanlardan beri önemli bir kent kültürüne sahip Gaziantep. Bunu geliştirmemiz lazım, daha yaymamız lazım. Bizde inşallah önümüzdeki dönemde yaptığımız çalışmalarla bunu sağlamaya çalışacağız”diye konuştu.

iyi-ki-varsiniz2.jpg

GASTRONOMİ FESTİVALİ KAPALI BİR KUTU

Ziyarette gastronomi festivaliyle ilgili de görüş alışverişinde bulunuldu.  Tarık Aytekin, festival etkinliğinin Gaziantep’in her tarafına ulaşması ve kentin bu festivali sahiplenmesi gerektiğini söyledi. Aytekin, “Maalesef çok ciddi efor ve para harcanarak yapılmaya çalışılan festival son derece kapalı bir kutu. Herkesin bir ucundan tutabileceği benim diyeceği bir festival kurgulanmıyor” dedi.

EKMEKÇİ:ATÖLYE ÇALIŞMALARI NEDEN DAR KAPSAMLI ?

Arzu Ekmekçi, gastronomi atölye çalışmalarının dar kapsamlı olmasını eleştirdi. Ekmekçi, ”Herkes katılamıyor. Yanlızca stajyer öğrencileri alacaklar. Eğer siz böyle bir festival yapacaksınız, şehrin de festivale sahip çıkmasını istiyorsanız siz bunun programını düzgün yapmak durumundasınız” dedi. 

KAYIN:FESTİVALE DAVET BİLE EDİLMİYORUZ

Kübra Kayın, festivale kulüp olarak davet bile edilmediklerini dile getirerek, “Buradan herkesin Adana’daki Portakal festivaline koşa koşa gidipte kendi şehrimizde yapılan bir festivale hepimizin dışarıda kalıp duyarsız olarak yaklaşması beni çok üzüyor. Gaziantepli olarak bu festivale sahip çıkmamız gerekiyor ama yok. Davet bile edilmiyoruz. Üstelik şu ana kadar festivalde programı bile öğrenemedik. Resmen kapalı kutu” dedi. Meral KINACILAR, Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum