1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. İyi ki İzzet bey ile evlenmişim
İyi ki İzzet bey ile evlenmişim

İyi ki İzzet bey ile evlenmişim

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat Programına konuk oldu.

A+A-

 Gaziantep'teki uygulamaya alınan yeni modelleri anlatan Şahin, yağlı köftede iddialı olduğunu söyledi. Kentte herkesin ağzının laboratuvar olduğunu belirten Şahin, evlilik üzerine  konuştu gençlere nasihat etti. Sağlam bir evliliğinin temelinin sevgi, saadet, muhabbet, saygı ve arkadaşlık olduğunu söyleyen Şahin, "İyi ki İzzet bey ile evlenmişim. Hayatın en güzel anlarını evde yaşılorsun. İzzet bey benim hayat arkadaşım… Bakın bir gün  IMF başkanı konuşmasında başarılı bir erkeğin arkasında güçlü bir kadın, güçlü bir kadının arkasında da stresli bir koca vardır demişti. Bizim İzzet bey aynı öyle. Mutluluğumuzu sevgi, saygıya borçluyuz. Benim sırdaşım, yol arkadaşım" dedi. Şahin. "Biz şehrin CEO’suyuz. Toplumun refahını ve kalitesini yükseltecek sosyal ve kültürel bütün projeleri çalışıyoruz. En güçlü yönümüz bu” diye konuştu

PROJELERİ DİLLENDİRDİ

Her şehrin istihdam sağlayacak projeler üretmesi gerektiğini söyleyen Şahin, sınırın hemen ötesindeki kaosa, gözyaşına ve savaşlara rağmen kentin 150 fabrika bitirdiğini, cesaretle üretimin üzerine gittiklerini vurguladı. Türkiye’de genç işsizlerin artmasına yönelik sorunun çözümünde teknolojik gelişmelere paralel olarak gençlerin uzmanlaşmasını tavsiye eden Şahin, büyükşehir olarak istihdama yönelik projeleri dillendirdi.

KÜLTÜR TURİZMİNİ ANLATTI

“Gaziantep’e Gitme Zamanı”, “Uzaklarda Arama” ve “4 Mevsim Gaziantep” gibi çeşitli kampanyalarla kente 1 milyon turist çektiklerini belirten Şahin, “Gurme turizmini geliştirdik. Eskiden Gaziantep’e gelen bir kişi ‘ne yapacağım’ diyordu şimdi ise antik kentleriyle, hayvanat bahçesiyle, müzelerimizle en az 4 gün kalıyor. Hizmet sektörünün gelişmesiyle istihdam artıyor. Bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni tekerlek koyup Avrupa’ya götürsen 80 milyon turist çeker, hiçbir eksiğimiz yok. Muhteşem bir kültür turizmi oluşur” dedi.

AMAÇ RAHAT EDİLMESİ

Bereketli hilalin tam ortasında yer aldıklarını aktaran başkan Şahin, “Toprak çok bereketli. Bir tarafımızda Mezopotamya var, tahıl ve baharat üretimi, bir taraftan da Doğu Akdeniz’in zenginliği biber, zeytin, fıstık. Bu konuda çok şanslıyız. Tarım Daire başkanlığı kurarak, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile senkronize olduk. Küçükbaş hayvanların ‘oğlakları ölmesin’ diye süt yemi dağıttık. Hayvanların merada daha fazla su içmesi için güneş enerjisiyle sondajlarla su çıkarttık. Kırsal kalkınma için çalışıyoruz. Altyapı belediyeciliği bitti. İnsanı merkeze alan; çocuk, kadın, engelli vatandaşlara yönelik sosyal belediyecilik anlayışını getirdik. Önce, kırsal kalkınmayla başladık. Çiftçi ve esnafın rahat etmesi lazım. Biz şehrin CEO’suyuz. Toplumun refahını ve kalitesini yükseltecek sosyal ve kültürel bütün projeleri çalışıyoruz. En güçlü yönümüz bu” dedi. 

RAPOR HAZIRLANDI

Belediye olarak şehir sanayisinin geliştirilmesi için uzmanlar tarafından rapor hazırlattıklarının altını çizen başkan,  şöyle devam etti: “Üretimde öndeyiz ama emek çok yoğun. Dünya bilgi üzerinden bambaşka bir noktaya gidiyor. Bir rapor hazırladık Ankara’ya götürdük, ‘sanayide yüksek teknolojiye geçmek istiyoruz’ dedik. Bana düşen kısım akıllı şehir. Şehri nasıl akıllandıracaksın! Akıllı Ulaşım. Uyguladığın uygulama ve teknolojik çalışmalarla insanlara donanım ve teknolojiyle bilgi ve işlemleri kolaylaştıracağız. Kredi kartıyla şu anda ödeme yapıyorsunuz. Akıllı enerji ise güneş enerjisi, rüzgar, jeotermal gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını ön plana çıkaracağız. Şehirler bütünüyle bu enerjiye geçmesi için belediyeler teşvik etmeli. Japonya ve Amerika’ya gittik. Cumhurbaşkanımıza, ‘sizin himayenizle teknoloji kongresini toplayalım’ dedim ve himayesine aldı. Dünya’yı okumak gerek. Ocak ayında Dünya teknoloji devleriyle büyük bir kongre yapacağız. Ama asıl mesele yerli ve milli olmak. TÜRSAT, Telekom ve TÜBİTAK’ı da kongreye davet edeceğiz. Bunun üzerine çalışıyoruz, bir Hindistan örneği var, Nasıl yazılımda bir alan açtılar, dünyaya yazılım sattılar. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok ondan sonra işsizliği konuşup duruyoruz, beşeri sermayeyi buna göre odaklamamız lazım.”  Program, Cengiz Özkan’ın yorumladığı “Gaziantep Yolunda” türküsüyle sona erdi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum