1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMCİLERİ
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

İTÜ ÇEKİRDEK GİRİŞİMCİLERİ

A+A-

Anadolu Sigorta, İTÜ ARI Teknokent iş birliğiyle bu yıl da İTÜ Çekirdek girişimcilerine desteğini sürdürüyor. İş birliği kapsamında şirket tarafından girişimcilere mentorluk verilecek ve İTÜ Çekirdek’in girişimcilik yarışması ‘Big Bang Startup Challenge’da girişimci ekiplere nakdi ödül desteğinde bulunulacak.

Dijital sigortacılığa yaptığı yatırımlar ve inovatif uygu- lamalarıyla sigorta sektöründe öncü rolünü üstlenen Anadolu Sigorta, Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ ARI Teknokent ile gerçekleştirdiği iş birliği ile İTÜ Çekird- ek’te teknoloji tabanlı fikirlere destek vermeye devam ediyor. İş birliği kapsamında girişimcilere mentorluk vere- cek olan Anadolu Sigorta, her yıl Kasım ayında düzenlenen İTÜ Çekirdek’in girişimcilik yarışması Big Bang Startup Chal- lenge etkinliğinde de girişimcilere nakdi ödül desteğinde bulunacak.

İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, Anadolu Sigorta ile devam eden iş birlikleri ile ilgili olarak şunları söyledi; “Sigorta sektöründe yaşanan dijital dönüşüme, İTÜ Çekirdek’te yürütülen projeler ile tanıklık eden ve bu dönüşümü destekleyen bir kurum olarak, Anadolu Sigorta ile yürüttüğümüz iş birliğini çok önemsiyoruz.

Geçtiğimiz yıl bu iş birliği sayesinden birçok girişime fayda sağlandı. Bu yıl da kendi alanında yürüttüğü çözümlerle birçok ilke adım atan Anadolu Sigorta ve girişimcilerimizi buluşturarak birçok ürün ve hizmetin hayat bulacağına in- anıyoruz. Dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri arasında 3. sırada bulunan İTÜ Çekirdek ile sektörlerin inovasyon potansiyelini yepyeni girişimlerle daha da ileriye taşımayı hedefliyor, sektörlerinde fark yaratmak isteyen kurumsal firmaları, girişimcilere destek vererek sektörlerini yeniden keşfetmeye davet ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.